skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya’da meme kanseri farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında “Kanserden Korkma! Tanırsan Yenersin” eğitim dizisi tüm hızıyla sürüyor. Prof. Dr. Semih Görgülü ile Kuğulu Park’ta bir araya gelen Çankayalılar, hastalık hakkında bilgi almalarının yanı sıra kendi kendine nasıl muayene yapılacağını da uygulamalı olarak öğrendi.

Çankaya Belediyesinin Kanserle Dans Derneği ile birlikte düzenlediği meme kanseri farkındalık ayı etkinlikleri “Kanserden Korkma! Tanırsan Yenersin” eğitim dizisi tüm hızıyla sürüyor. İlki Çankaya Belediyesi Ayrancı Baharevi’nde düzenlenen eğitim, Kuğulupark’ta devam etti.

Meme kanserine dikkat çekmek üzere Kuğulu Park’ta kurulan çadırda, dernek gönüllülerinden Meme Cerrahı Prof. Dr. Semih Görgülü’nün verdiği seminer yoğun ilgi gördü. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Görgülü, kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserini erken teşhis etmenin önemini vurguladı. Görgülü, maket üzerinde gösterdiği uygulamalarla, evde kendi kendine nasıl muayene yapılacağını da anlattı.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Etkinlikte, hastalığa ilişkin bilgilendirici broşürlerin yanı sıra “Kanser tedavisi gören çocuklar ve arkadaşları”, “Aileden biri kanser olursa”, “Annemdeki kitle” başlıklarıyla çocuk kitapları da ücretsiz olarak dağıtıldı.

Meme kanserine dikkat çekmek üzere sadece kadınlardan oluşan Ankaralı müzik grubu Retro Queen’in yanı sıra solist Aysun Töngür’ün verdiği konser büyük beğeni topladı.

EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Meme Cerrahı Prof. Dr. Semih Görgülü’nün yanı sıra Dr. Işıl Tunçbilek, Doç. Dr. Mehmet Metin Şeker’in de yer alacağı eğitimler, 22 Ekim 19.30’da TEV Ankara Kız Yurdu’nda, 23 Ekim 14.00’de Cebeci Bahar Evi’nin yanı sıra 19.30’da Kurtuluş İnci Kız Öğrenci Yurdu’nda, 24 Ekim 19.30’da TMMOB Teoman Öztürk Öğrenci Evi’nde, 25 Ekim 14.00’de Masal Kalesi Kreşi’nde ve 19.30’da Beşevler İnci Kız Öğrenci Yurdu’nda katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Tamamı ücretsiz olan etkinliklerin ayrıntılı programı www.cankaya.bel.tr ‘de yer alıyor.

Back To Top