skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Bu belediye sizlerin belediyesi her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu kara günleri derman belediyeciliği ile hep beraber aşarız”

Çankaya Belediyesi tarafından uygulanan Halk Kart dar gelirli ailelerin kara gününe derman oldu.

Çankaya Belediyesinin 2017 yılında başlattığı Halk Kart uygulamasında 9. Dönem kart dağıtımları gerçekleştirildi. Önceki dönemlerde 1.545 haneye ulaşan Halk Kart, bugün dağıtımı gerçekleştirilen 555 adet kart ile 2.100 ‘e ulaştı.

Sabah saatlerinde başlayan Halk Kart dağıtımında vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tek tek ailelerle de sohbet etti.

GEÇİM DERDİNE DERMAN

Halk Kartlarını almak için Başkanlık Binasında bir araya gelen vatandaşlara hitap eden Başkan Taşdelen, “Çok ciddi ekonomik zorluklardan geçiyoruz. Hayat pahalılığı, işsizlik, alabildiğine artmış durumda ve her geçen gün daha büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Asgari ücret ve sabit ücretle geçinenler daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Geçim derdi en büyük sorun. Bu noktada Çankaya Belediyesi olarak geçim derdi olanın, mağdur olanın derdine derman olmak istiyoruz. Bu anlamda sosyal belediyeciliği sosyal devlet olmanın gereğini yerine getiriyoruz. Devlet, hiçbir yurttaşını aç, açık bırakmamalıdır. Yaşadığımız günler gösteriyor ki bu sıkıntılar devam edecek. Belediyeler de halkına hizmet etmek için var. Biz de bugünlerde sizlerin yanında olmak ve sosyal belediyeciliği en üst noktaya çıkarmak zorundayız. Bu anlamda hayata geçirdiğimiz en anlamlı projelerden bir tanesi Halk Kart uygulamamız. Halk Kart uygulamamızda paranız bankaya nakit olarak yatıyor, size verilen kartla bu miktarı nakit olarak çekiyor ve ihtiyaçlarınız için kullanabiliyorsunuz. Ev kirası için, yakıt, gıda ve benzeri ihtiyaçlarınız için harcayabileceğiniz gibi çocuklarınızın kırtasiye harcamalarında da kullanabilirsiniz. Halk Kart kullandığınızı sadece siz bileceksiniz. Çankaya Belediyesi halkın belediyesidir, kimseyi asla siyasi görüşünden dolayı ötekileştirmeyiz” şeklinde konuştu.

Kadını güçlendirmek için çalışmalarını sürdürdüklerine vurgu yapan Taşdelen, evin ihtiyaçlarını en iyi bilenin evin kadını olduğunu düşünerek kartı özellikle kadınlara teslim ettiklerini belirtti. Taşdelen sözlerine “Bu belediye sizlerin belediyesi her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu kara günleri derman belediyeciliği ile hep beraber aşarız” diyerek son verdi.

Back To Top