skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında geniş bir program hazırlayan Çankaya Belediyesi, ilk etkinliğini bir karma sergiyle başlattı. 19 Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elemanları ile Ordu Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği Sanatçılarının eserlerinden oluşan 8 Mart Karma Sergisi Galeri Çankaya’da açıldı.

Kadın sorununun esas anlamda tüm toplumun sorunu olduğunu dile getiren sanat grubu, çözümün de ortak bir anlayıştan geçtiğini ileri sürerek hazırladıkları çalışmayı Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sundu. Kadının hak ettiği yeri günümüzde bilim, siyaset, eğitim, kültür-sanat, spor ve iş dünyasında elde ettiği başarılarla pekiştirirken, hak ve özgürlüklerini geliştirip ülkemizin geleceği için en büyük güvence olduğunu her zaman göstereceğini belirten sanatçılar, eserlerini Ankaralı sanatseverlerle paylaşmanın mutluğunu yaşadıklarını belirttiler.

Sergide, daha önce de pek çok ortak etkinliğe imza atmış sanatçı akademisyenlerin eserlerini görmek mümkün olacak. Murat Ağçiçek, Eşref Akkoyun, Funda Altın, Behçet Arslan, Tezcan Bahar, Selma Karaahmet Balcı, Turan Baş, Doğan Çelebi, Benan Çokokumuş, Hatice Çöklü, Hülya Demir, Neslihan Dilşad Dinç, Yeliz Erdoğan, Ozan Ertuğrul, Ata Yakup Kaptan, Ahmet Aydın Kaptan, Çağatay İnam Karahan, Sevgi Soylu Koyuncu, Utku Öksüz, Hilmi Özbay, Ahsen Öztürk, Jale Asya Kahraman Özyılmaz, Talip Sezer, Zehra Sengir, Atanur Sevim, Ramazan Tilki, Özlem Ayvaz Tunç, İ. Halil Türker, Salim Türkmen, Engin Ümer, Hüsnü Yakın, Mahir Yerlikaya, Bülent Yılmaz, Orhan Zafer, Mustafa Zengin’in eserlerinden oluşan sergi 22 Mart’a kadar Galeri Çankaya’da görülebilir.

Back To Top