skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, TÜTAV Kurucusu Kemal Baytaş ile bir araya gelerek önemli bir hizmete imza attı.

Hayatını Türkiye’nin tanıtımına adayan Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Türk Tanıtım Vakfı gibi önemli kurumları hayata geçiren Kemal Baytaş, eserlerini ve kütüphanesini Çankaya Belediyesine bağışladı. Kemal Baytaş Kültür ve Sanat Vakfı (KEBASAV) Kütüphanesi, ekim ayında faaliyete geçecek Yıldız Hizmet Binası içerisinde Ankaralılara hizmet verecek.

Türk halkının okuma oranının her geçen gün düştüğüne dikkat çeken KEBASAV Başkanı Kemal Baytaş, Çankaya Belediyesinin kültür ve sanat alanında yaptığı yatırımlarını takdirle takip ettiğini ifade etti. Baytaş, “Umarım bu proje lokomotif olur ve bu olanağa sahip pek çok insan kütüphane çalışmalarına destek olur” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, semtlerde kurulan Çankaya Evleri bünyesinde özellikle öğrencilere özgür bir çalışma ortamı yaratarak başladıkları kütüphanelere bir yenisini daha eklediklerini söyledi. Baytaş’ın bağışıyla önemli bir kütüphane kurmaktan ve Başkentlilerle paylaşmaktan mutlu olacaklarını belirten Taşdelen, Baytaş’a teşekkür etti.

Kemal Baytaş’ın bağışladığı 2 bin kitabın yer alacağı Çankaya Belediyesi Yıldız Çankaya Evi Kemal Baytaş (KEBASAV) Kütüphanesi Çankayalı öğrencilerin ve araştırmacılar için önemli bir merkez olacak.

Back To Top