skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Kurtuluşun Yolu, Mustafa Kemal’in Yoludur… Alper Taşdelen – Politikyol, 28 Temmuz 2016

Zor günlerden geçiyoruz. Ama hiçbir zorluk bizim birliğimizden, dirliğimizden, kardeşliğimizden daha büyük değildir. Bin yıldır bu vatanda her türlü işgale, savaşa, hainliğe karşı kazanıyorsak bu bizim birliğimizin zaferidir.

Hain darbe girişiminde şehit olan güvenlik güçlerimize ve bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar demokrasinin, özgürlüğün ve kardeşliğin şehitleridir. Bugün hep birlikte kardeşçe, yan yana duruyorsak hayatını ortaya koyan o insanlar sayesindedir.

Büyük Atatürk 22 Haziran 1919’da Amasya’da diyor ki “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” Bizi kurtaracak olan milletimizin azim ve kararlılığıdır. Bizi kurtaracak olan Atatürk’ün aydınlığıdır.

Bizi kurtaracak olan cumhuriyetimizin ve demokrasimizin birikimidir.

Büyük Atatürk’ün dediği gibi “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”. Bizim olan egemenliği hiçbir darbeciye, cuntacıya, terör örgütüne teslim etmeyeceğiz. Hep birlikte hangi partiden olursak olalım, halkın egemenliği savunacağız. Hepimiz seçimle geldik, seçimle gideceğiz. Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatacağız. Biz birlik ve beraberlik içinde olursak ne içeriden ne dışarıdan hiçbir güç bizi yenemez. Biz böyle Kurtuluş Savaşını kazandık ve böyle nice zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

Bugün Türkiye; kurucu ayarlarına, kurtuluşun ve kuruluşun felsefesine, Cumhuriyetin değerlerine yani Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ülkeye kazandırdığı milli iradeye ve bilime dayanan aydınlanmacı birikime sahip çıkmalıdır. Kurtuluşun yegâne yolu budur.

Back To Top