skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Cebeci Baharevi, üniversite öğrencileriyle üniversite adaylarını buluşturdu. Bilgisayar mühendisliğinden, sosyolojiye kadar çok çeşitli bölümlerden öğrenciler, “Mesleki Kütüphane” etkinliğiyle, bölümlerini tanıtarak, adayların tüm sorularını yanıtladı.

Çankaya Belediyesi, üniversite adaylarının kendilerine en uygun bölümü seçebilmeleri, meraklarını giderebilmeleri amacıyla “Mesleki Kütüphane” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Ankara’nın hemen hemen tüm üniversitelerindeki öğrencilerin yer aldığı ODTÜ Toplum Gönüllüleri’nin çalışmasında, sosyoloji, siyaset bilimi, çalışma ekonomisi, bilgisayar mühendisliği, konservatuvar, inşaat mühendisliği, fen bilgisi, gastronomi gibi 25 farklı bölüm tanıtıldı. Cebeci Baharevi’nde gerçekleşen etkinlikte, üniversite adayı, seçmeyi düşündüğü bölümün öğrencisiyle konuşarak, tüm sorularına yanıt aldı.

Adayların yanı sıra velilerin de yararlandığı etkinlikte, üniversitelerin barınma olanakları, sosyal imkanları, mezuniyet sonrası yapılabilecekler gibi konularda da bilgi alışverişi yapıldı.

Her yaştan Çankayalının yararlanabildiği etkinlikler, belirli dönemlerde Çankaya Belediyesi’nin hizmet merkezlerinde devam edecek.

 

Back To Top