skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Üç ayda 27 eserin açılış ve temel atma törenini gerçekleştirmek için harekete geçen Çankaya Belediyesi, art arda açılışları gerçekleştiriyor.

Belediye, Dikmen Malazgirt Mahallesi’nde inşa ettiği Muammer Aksoy Parkı’nı 21 Ekim’de açıyor.

Çankaya Belediyesi açılışlarına ara vermeden devam ediyor. 9 Ekim’de açılan “Can Yücel” ve “Pony” parkları ile 19 Ekim’de açılacak Cahit Sıtkı Tarancı Parkı’ndan sonra Muammer Aksoy Parkı da halkın hizmetine sunulacak.

Topluma mal olmuş değerlerine sahip çıkan ve adlarını parklarında yaşatan Çankaya Belediyesi, 1990 yılında katledilen hukukçu ve siyaset adamı Muammer Aksoy’un adını yeni parkında yaşatacak. Parkın açılışı, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in de katılımıyla 21 Ekim Cuma günü saat 12:30’da gerçekleştirilecek.

4 BİN 225 METREKARE ALANA KURULU

Sayısı beşyüzü aşan park ve yeşil alanıyla göz dolduran Çankaya, her geçen gün parklarına bir yenisini ekliyor. Yoğun çalışma ile geçen yaz aylarının ardından tamamlanan yeni parklar teker teker ilçeye kazandırılırken, Çankaya’nın yeşil alan miktarı da giderek artıyor.

4 bin 225 metrekare alanı ve 2 bin 180 metrekare yeşil dokusuyla bölge halkının yeni eğlenme mekanı olacak Muammer Aksoy Parkı, Ankara manzarasıyla da dikkat çekiyor.

Back To Top