skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi ilçe genelinde belirli noktalara bisiklet parkı kurmaya devam ediyor. Belediye park çalışmaları kapsamında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin taleplerini de geri çevirmedi.

Çankaya bölgesinde bisiklet kullanımını teşvik etmek için çalışmalar yürüten ve Avrupa Bisiklet Meydan Okuması projesine katılan Çankaya Belediyesi, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerinin taleplerini yerine getirerek kampüs içerisinde bisiklet parkı kurdu.

Metro, otobüs durağı gibi toplu taşıma araçlarına yakın yerlerde bulunan parklara bisiklet parkı yapan Çankaya Belediyesi, üniversiteye geliş gidişlerde bisiklet kullanan öğrencilerin isteğini anında yerine getirdi.

Mülkiye Öğrencileri Bisiklet Topluluğu’na üye öğrencilerin belediyeye başvurması üzerine harekete geçen ekipler, bisiklet parkı yapımına başlayarak öğrencilerin bisikletlerini güvenli bir yere koyabilmelerini sağladılar.

Mülkiye Öğrencileri Bisiklet Topluluğu üyelerinden Oğulcan Köksal, Murat Yarar ve Yakup Keş, bisiklet parkı için e-posta yoluyla belediyeye talepte bulunduklarını ve başvurularının hemen ertesinde ekiplerin gelerek çalışmalara başladıklarını belirttiler. Havaların iyi olduğu dönemlerde Batıkent’ten bisikletle okula geldiğini dile getiren Uluslararası İlişkiler 1. sınıf öğrencisi Oğulcan Köksal, ‘Topluluğumuzun 85 üyesi var ve bunların bir kısmı üniversiteye bisikletle geliyor. Talebimize hızla dönüş yapan ve bizlere bu imkanı sunan Çankaya Belediyesi’ne teşekkür ederiz’ diye konuştu.

Back To Top