skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Çankaya Belediyesi halkın belediyesidir, Çankaya Belediyesi halkına hizmet eden belediyedir. Biz ilklerin ve rekorların belediyesi olmaya devam edeceğiz. Bu bizim Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumuzdur.”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 21. Yüzyılın Halk Evleri olarak adlandırdığı Çankaya Evlerine bir yenisi eklendi.

Çankaya Belediyesinin aralık ayına kadar sürecek 25 temel atma ve açılıştan oluşan yatırım programı devam ediyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in 21. Yüzyılın Halk Evleri olarak adlandırdığı Çankaya Evlerine bir yenisi eklendi. Usta şair Nazım Hikmet’in adını taşıyan ve Öveçler bölgesinde hizmet verecek Çankaya Evinin açılışı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşti.

HAYATI TANIMAK İSTİYORSANIZ NAZIM’I OKUYUN

Vatandaşların sosyalleşerek kurslar aracılığıyla hoşça vakit geçirebilmelerine imkan sağlayacak Nazım Hikmet Çankaya Evinin açılışında konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Evlerinin sayısının artacağını müjdeledi. Türkiye’nin, çok büyük şairlerin, edebiyatçıların ülkesi olduğunu hatırlatan Taşdelen, “Columbia Üniversitesinde yüksek lisans yaparken edebiyat dersi de vardı. Edebiyat dersine giren profesör Nazım Hikmet’le tanışmış bir akademisyendi. Onun sayesinde bir yıl boyunca Nazım Hikmet üzerine çalışma ve okuma şansına sahip olmuştum.  O çalışmada anladım ki büyük usta öz Türkçe’yi çok iyi kullanan bir şair. Nazım Hikmet gibi bir dünya şairine sahip olmak Türk ulusunun en büyük gururlarından birisidir. Görüyorum ki aramızda genç arkadaşlarım var, onlara naçizane tavsiyem şu ki, hayatı tanımak istiyorsanız Nazım’ı okuyun. Nazım’ı okuyun ki bilim ve aklın yolunda bir rehberiniz olsun” diye konuştu.

HALK İÇİN VAR OLACAĞIZ HALK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Çankaya Evleri gibi halkın yararına olacak yatırımlarının artarak devam edeceğini belirten Taşdelen, herkesin Çankaya Belediyesinin arı gibi çalıştığını göreceğini söyledi. Bu ülkenin aydınlık yarınlara kavuşmasını ümit ettiğini ifade eden Taşdelen sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz bu ülkenin Mustafa Kemal Atatürk devrimlerine sahip çıkmasını istiyoruz. Peki bunları istemekle mi kalacağız hayır, çok çalışacağız. Son iki yerel seçim arasında oyumuzda yüzde 10’luk bir artış sağladık ve bunu nasıl başardığımızı soruyorlar. Biz yüzde 64 olan oy oranımızı yüzde 74’e çıkardık. Önceki seçimde bize oy vermeyen seçmen bu sefer bize oy vermeye başladı. Bu başarı nasıl oldu derseniz; birincisi çok çalıştık, çok hizmet ürettik ve eksikliklerimizi tamamladık. Havuzumuz yoktu şu anda iki tane var. Buz pateni kazandırdık, kreşlerimizin sayısını artırdık, Çankaya Evlerine yenilerini ekledik. Eksik olan ne varsa üzerine koyarak hizmetlerimizi artırdık. İkinci faktör ise belediyenin halkla arasındaki duvarları yıktık. Biz sadece CHP’lilerin belediyesi değiliz. Biz oy versin vermesin tüm Çankayalıların belediyesiyiz. Hayatın her alanında olacağız, halk için var olacağız, halk için çalışacağız.”

ÇANKAYA CUMHURİYETİN, DEMOKRASİNİN, ATATÜRK’ÜN KALESİ OLMAYA DEVAM EDECEK

Son yerel seçimde rekor oyla başkanlıkta ikinci dönemini yaşayan ve gerçekleştirdiği yatırımlarla Çankaya’nın çehresini değiştiren Taşdelen, 7 yıllık süreçte bu hizmetleri yaparken tek kuruş borç almadıklarını ve bir kuruş kredi kullanmadıklarını dile getirdi. En kıymetli arsaları vatandaşın hizmetine sunduklarını kaydeden Taşdelen, “Çankaya Belediyesi halkın belediyesidir, Çankaya Belediyesi halkına hizmet eden belediyedir. Biz ilklerin ve rekorların belediyesi olmaya devam edeceğiz. Bu bizim Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumuzdur. Örnek olmaya, çok çalışmaya devam edeceğiz. Çankaya Belediyesini kalp kırmadan rekor kırmaya devam eden belediye yapmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetin kurulduğu yer olan Çankaya; Cumhuriyetin, demokrasinin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kalesi olmaya devam edecek” dedi.

Dünya şairi Nazım Hikmet’in adını yaşatacak Çankaya Evi engelli vatandaşların kullanımına uygun olarak tasarlandı. Çok amaçlı salonu, derslikleri ve vatandaşların kütüphanesinden de yararlanabileceği Öveçler Nazım Hikmet Çankaya Evi çocukların ve gençlerin geleceğe hazırlanmasında eğitim imkanı da sunacak.

Öveçler Vadisi yanında ferah bir görünümü olan Nazım Hikmet Çankaya Evinin açılışını, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde CHP Parti Meclisi üyesi Semra Dinçer, CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın, Çankaya Belediyesi Meclis üyeleri yaptı.

Back To Top