skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, büyük Şair Nazım Hikmet’i 120’nci doğum gününde üç büyük etkinlikle anıyor. 13 Ocak’ta “Nazım’la 120 Yıl” Karma Sergisi’yle başlayacak etkinlikler, 20 Ocak’ta Nebil Özgentürk’ün “Nazım Moskova’da” Belgeseli gösterimi ve Serenad Bağcan ile Ferhat Livaneli Orkestrası Konseri ile sürecek.

Anma etkinlikleri 21 Ocak’ta Rutkay Aziz’in yönettiği Memleketimden İnsan Manzaraları tiyatro oyunuyla sona erecek.

Dünya şairi Nazım Hikmet Ran, doğumunun 120’nci yılında Çankaya Belediyesinin düzenlediği üç büyük etkinlikle anılacak. “İyi ki Doğdun Nazım Hikmet” başlığıyla gerçekleşecek etkinlikler, 13 Ocak’ta sanatçı İbrahim Demirel’in küratörlüğünde hazırlanan “Nazım’la 120 Yıl” Karma Sergisi’yle başlayacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki sergide, 13 sanatçının Nazım Hikmet’in şiirlerinden ilham alarak oluşturdukları eserleri 6 Şubat’a kadar Başkentli sanatseverlerle buluşacak.

“Nazım’la 120 Yıl” etkinlikleri, 20 Ocak’ta Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Nazım Moskova’da” belgesel gösterimi ve Serenad Bağcan ile Ferhat Livaneli Orkestrası Konseriyle sürecek. Ücretsiz düzenlenecek belgesel gösterimi ve konserin yer fişleri 14 Ocak’tan itibaren Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden alınabilecek. Anma etkinlikleri 21 Ocak’ta Rutkay Aziz’in yönettiği ve Perdeci Oyuncular Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Memleketimden İnsan Manzaraları” tiyatro oyunuyla sona erecek.

Back To Top