skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında ünlü gazeteci ve televizyoncu Nebil Özgentürk’ü Çankayalılarla buluşturdu.

Çankaya Belediyesi, ünlü gazeteci ve televizyoncu Nebil Özgentürk’ü Çankayalılarla bir araya getirdi. Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Etkinlik, Nebil Özgentürk’ün yazıp yönettiği “Cumhuriyet Kuşağından 2000’lere ses” isimli belgesel gösterimiyle başladı. Rutkay Aziz’in seslendirdiği ve Cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne kadar neler yaşandığını, neler kazanıldığını ve neler kaybedildiğini sürece tanık olan insanların da katkılarıyla anlatan belgeselin ardından söyleşiye geçildi.

Çankayalıların özellikle ülkenin içinde bulunduğu durumun nasıl aşılabileceğine dair sorularının çokluğu dikkat çekerken, Özgentürk umutsuzluğa kapılmamak gerektiğini ve kendisinin yarınlardan umutlu olduğunu belirtti. “Kitap fuarları dolup taşıyor, bu bile bu ülkenin aydınlık insanlarının ne kadar çok olduğunun önemli bir göstergesidir” dedi.

Etkinlik, Nebil Özgentürk’ün sevenlerine kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Back To Top