skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına kısa bir süre kala okullara yardımlarını sürdürüyor. Belediye bu yıl da okul içi ve okul bahçelerinin eksiklerini tamamlayarak öğrencilerin kullanımına hazır hale getirdi.

Alper Taşdelen: “Çocuklarımızın iyi bir ortamda eğitim alabilmeleri için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum”

Çankaya Belediyesi vatandaşların ortak kullanım alanları olan okullar, taksi durakları, muhtarlık binaları, ibadethaneler, karakollarda başlattığı yenileme ve iyileştirme çalışmalarını ilçenin dört bir yanında sürdürüyor. 2014 yılından beri 158 okulda kapsamlı tadilat çalışması yapan Çankaya Belediyesi, okul bahçelerinde asfalt çalışmalarını da sürdürüyor.

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına kısa bir süre kala okullardaki çalışmalarını yoğunlaştıran Çankaya Belediyesi asfalttan boyaya basketbol potasından bayrak direği montajına kadar okulların eksiklerini bir bir tamamlıyor.

91 OKULUN BAHÇESİ ASFALTLANDI

İlçede yer alan okullarda tam kaplama asfalt çalışması ile onarım çalışmasını koordineli biçimde sürdüren Çankaya Belediyesi, Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in göreve geldiği 2014 yılında 15 okulda, 2015 yılında 33 okulda, 2016 yılında 40 okulda asfalt çalışmasını tamamlarken bu yıl Ayrancı Anadolu Lisesi, Nurçin Sayan İlköğretim Okulu ile Ayten Şaban Diri İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdiği asfalt çalışması ile okulları eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirdi.

ÇOCUKLAR İÇİN TAM DESTEK

Belediye olarak okullarımızın eksiklerini gidermek konusunda titizlik gösterdiklerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Okulların iç ve dış cephe boyası, tesisatlarının onarımı, spor salonlarının onarımı ve tadilatı gibi çalışmalarımızın yanı sıra çocuklarımızın spor yapabileceği okul bahçelerini de asfaltlayıp spor donanımlarını hazırladık. Çocuklarımızın iyi bir ortamda eğitim alabilmeleri için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

BAYRAK DİREKLERİ VE ATATÜRK BÜSTÜ YENİLENDİ

Okulların fiziki yapılarını iyileştirmek ve öğrencilerin kullanımına uygun hale getirmek için tüm birimleriyle çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi, okulların talepleri doğrultusunda boyama ile birlikte, basketbol ve voleybol ekipmanları ile bayrak direği ve Atatürk büstü montajlarını okulların açılışı öncesi yetiştirdi. Spor saha ve oyun çizgileri ile bahçe duvarlarının boyanmasında kullanılmak üzere 29 okula 9375 litre boya yardımında bulunan Çankaya Belediyesi, basketbol potası ve voleybol direği montajının yanı sıra krom bayrak direği ile Atatürk büstü montaj ve tamiratını da tamamladı.

Back To Top