skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

“HER ZAMANKİ YERDE, AYNI SAATTE”

Çankaya Kent Konseyi’nin düzenlediği, “Bir Zamanlar Varlardı-Ankaralıların Ortak Hatıraları” Sergisi, 15 Ocak’ta Başkentlilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Çankaya Kent Konseyi’nin düzenlediği, “Bir Zamanlar Varlardı-Ankaralıların Ortak Hatıraları Sergisi, Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde 15 Ocak’ta Başkentlilerle buluşacak. Sergi, 23 Ocak tarihine kadar Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Açılış günü Gima ve çevresinin yer aldığı canlı fotoğraf performansının da sunulacağı sergi,  kentlilik bilincinin gelişimine katkı sunmayı, hemşehrilerin dayanışmasını sağlamayı ve artırmayı amaçlıyor. Sergi ile bir zamanlar var olup, hafızalarımızda yer etmiş, nice buluşmalara, kavuşmalara veya ayrılıklara tanıklık etmiş Gima önü, Büyük Sinema, pastaneler gibi mekânların sıcaklığı yeniden Çankayalılara sunulacak.

ANKARALILARIN ORTAK HATIRALARI, BULUŞMA MEKANLARI

Bu yılki teması “Buluşmalar” olan sergide, Çankayalılara buluşma mekânlarını anımsatacak, zihinlerinde o anları canlandıracak çalışmalar sergilenecek. Buluşma temalı istasyonları ise, “Gima önü, Büyük Sinema, Tahsisli Yol, Eski Cebeci, Eski Pastaneler ve  Kafeler” olarak belirlendi.

Back To Top