skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesini “Bilim Kahramanları Buluşuyor FLL”nin düzenlediği yarışmada temsil eden Robodaedalus ekibi, yarışma stresini Pony Park’ta midillilere binerek attı.

Bademlidere Etüt Merkezi’nden gelen yaşıtlarıyla kısa sürede kaynaşan ve arkadaş olan çocukların hayvanlarla iletişimi ve keyfi görülmeye değerdi.

Çankaya Belediyesinin çeşitli bölgelerdeki Çankaya Evleri ve etüt merkezlerine devam eden çocuklardan seçilen ve “Bilim Kahramanları Buluşuyor First Lego League” yarışmasında bu yıl ilk kez yarışan Çankayalı çocuklar yarışma stresini Pony Park’ta attı. Yaşları 9 ila 13 arasında değişen 7 çocuktan oluşan ekip, bu yıl ilk kez katıldıkları yarışmada 18 yaşındaki deneyimli rakiplerle yarışmıştı.

Antik Yunanca’da “ustaca işlenmiş ya da işleyen” anlamına gelen “Daidalus” kelimesini temel alarak ekiplerine “Robodaedalus” adını veren çocuklar, “ustalıkla işleyen ve verilen komutları başarıyla yerine getirebilen” bir “robot” yapabilmek için 4 ay gibi kısa bir sürede önemli yol almışlardı. İlk kez katıldıkları yarışmada dereceye giremeseler de bir hayli eğlenen ve öğrenen çocuklar, hem ekip ruhlarını güçlendirmek hem de eğlenceli vakit geçirmek için Pony Park’ı ziyaret ettiler.

Pony Park’ta Bademlidere Etüt Merkezi’nden gelen yaşıtlarıyla karşılaşan çocuklar, kısa sürede kaynaştı. Birlikte ata binen ve seyislerden midillilerle ilgili ilginç şeyler öğrenen çocukların keyfine diyecek yoktu.

Çankaya Belediyesi Etüt Merkezleri’ne devam eden çocuklar, havaların da ısınmasıyla birlikte, her hafta sonu 10’ar kişilik gruplar halinde Pony Park’ı ziyaret edecek ve ata binecek. Önemli bir spor ve eğlence aracı olan binicilik, yetişme dönemindeki çocukların sorumluluk duygusu almasına da katkıda bulunuyor.

Back To Top