skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Kızılay bölgesinde başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye, Sakarya Caddesinde yer alan yeraltı çöp konteynırlarını da yeniledi.

Alper Taşdelen: “Kızılay’ı yeniden canlandırmak için Büyükşehir Belediyemizle el ele verdik. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın konforu için detaylı bir çalışma yürütüyoruz. İşletmelerin yoğun olduğu Sakarya Caddesi’nde yer altı konteynırlarımızı da yeniledik”

Çankaya Belediyesi Kızılay bölgesinde başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ederken esnafın yoğunlukla kullandığı Sakarya Caddesinde yer alan yeraltı çöp konteynırlarını yeniledi.

Çankaya’nın merkezi Kızılay’da gıda sektörüyle uğraşan esnafın evsel atıklarını atmaları için Sakarya Caddesine konulan ve zamanla eskiyen yer altı çöp konteynırları yenilendi. Her biri 5 metreküp hacme sahip 5 yeni yeraltı çöp konteynırı su sızdırmayan özelliği ile de dikkat çekiyor.

Su sızdırmaması ve yeraltında olması nedeniyle hijyenik özelliklere sahip olan konteynırlarda biriken çöpler, Çok Amaçlı Çöp Aracında otomatik vinçler sayesinde toplanıyor. El değmeden ayakla açılan kapakları da vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Çankaya’nın merkezi konumundaki Kızılay bölgesinde Sakarya Caddesi ile başladığı kapsamlı yenileme çalışmalarına devam eden Çankaya Belediyesi, esnafa büyük kolaylık sağlayan yeraltı çöp konteynırlarını yenileyerek halkın hizmetine sunuyor.

Kızılay bölgesinde başlatılan yenileme çalışmalarının bölgeye farklı bir hava katacağını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Kızılay’ı yeniden canlandırmak için Büyükşehir Belediyemizle el ele verdik. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın konforu için detaylı bir çalışma yürütüyoruz. İşletmelerin yoğun olduğu Sakarya Caddesi’nde yer altı konteynırlarımızı da yeniledik, esnafımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.

Back To Top