skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

İtalya’da düzenlenen Görme Engelliler Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda yarışan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü şampiyon sporcuları, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i ziyaret etti. Sporcular elde ettikleri Şampiyonluk Kupasıyla Taşdelen’i onurlandırdı.

Taşdelen: “Tüm Türkiye bilsin ki Avrupa Şampiyonu bir takımımız var. Bu takımın omurgasını Çankaya Belediyesi’nin oluşturması bizi onurlandırıyor”

Avrupa Şampiyonası’ndan zaferle dönen Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (GESK) atletleri ve 2016 Rio Olimpiyatlarına katılacak futbolcular, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile buluştu. Başarılı sporcularla bir araya gelen Taşdelen, “Herkes bilmeli ki bizim bir Avrupa Şampiyonu Milli Takımımız var ve bu takımın omurgası Çankayalı sporculardan oluşuyor” dedi.

SEMİH REKOR KIRDI

1500 metre T11 sınıfında şampiyona rekoru kırarak 4.01’lik derece ile şampiyon olan GESK atletlerinden Semih Deniz, birincilik madalyası ve kupasıyla katıldığı ziyarete, “Bizim bu başarıya ulaşmamızdaki en büyük destekçimiz Çankaya Belediyesi’dir” dedi. GESK Başkanı Yusuf Sayyıdan, İtalya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında Semih Deniz’in 1500 metrede, Hasan Hüseyin Kaçar’ın ise 5000 metrede birincilik elde ettiği bilgisini paylaştı.

Şampiyona’da yedi Avrupa ülkesinin atletlerini geride bırakarak kürsüyü parselleyen Semih ve Hasan’ın Eylül ayında Rio’da düzenlenecek Paralimpik Olimpiyatlar için gereken kotayı aldıklarını da söyleyen Sayyıdan, “Bu başarı planlı ve programlı çalışmanın ürünü. Asıl hedefimiz, Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Getireceğimiz madalyalar ile Belediyemize teşekkür borcumuzu ödeyeceğiz” dedi.

Çankaya Kent Konseyi Başkanı Tevfik Kızgınkaya’nın da yer aldığı ziyarette Taşdelen, sporcuların Rio de Janeiro’dan da yeni başarılarla döneceklerine inandığını söyledi.

Back To Top