skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi’nin Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Aşk ölsün” adlı iki perdelik tiyatro oyunu Ankaralı sanatseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Çankaya Belediyesi’nin Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda sahnelenen “Aşk ölsün” adlı tek kişilik tiyatro oyununa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlenen etkinliğe katılan sanatseverler salonu doldururken ilginin fazla olması nedeniyle birçok kişi de oyunu koridordan izlemek zorunda kaldı.

KARACAOĞLU GÖZ DOLDURDU

Sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikayesini anlatan oyunda Günay Karacaoğlu oynuyor. Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadını oynayan Karacaoğlu, müthiş performansıyla göz doldurdu. Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği oyun, “Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır?”, “Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgarda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır?”, “Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?” gibi soruları irdeliyor.

Back To Top