skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Sendikadan Taşdelen’e Teşekkür Ziyareti

DİSK Genel-İş Ankara 1 No’lu Şube Yönetimi, Çankaya Belediyesi emekçilerinin sosyal haklarının ve ücretlerinin artırıldığı Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini olumlu sonuca taşıyan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e, işçiler adına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Toplu İş Sözleşmesi (TİS), 26 Ağustos’ta yapılacak törenle imza altına alınacak.

Çankaya Belediyesi’nin iştirakleri BELDE A.Ş. ve İMAR A.Ş. çalışanlarının ücretlerinin ve sosyal haklarının artırılması yolunda olumlu sonuca ulaşan DİSK Genel-İş Ankara 1 No’lu Şube Yönetimi, görüşmelerde emekten yana tavır gösteren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Çankaya emekçileri adına Taşdelen’e, teşekkür eden DİSK Genel-İş Ankara 1 No’lu Şube Yöneticileri, görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının kendilerini de mutlu ettiğini belirtti.

“EMEKÇİ ARKADAŞLARIMLA YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR”

Sonuçlanan TİS görüşmelerinin 26 Ağustos 2016 tarihinde törenle imza altına alınmasının kararlaştırıldığı ziyarette, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de, görüşmelerin Çankaya’da emek veren işçiler adına olumlu sonuçlanmasından ve emeğin karşılığını bulmasından duyduğu mutluluğu ifade etti. Sözlerini “Çankaya emeğin kalesidir” diye sürdüren Taşdelen, “Bugüne kadar çalışma arkadaşlarımla birlikte çok güzel işler ürettik. Yaptığımız her işe alın teri döken emekçi arkadaşlarımla yapacağımız daha çok iş var. Çankaya için yepyeni hizmetlerin başlayacağı bir yola giriyoruz. Bu yolda çalışma arkadaşlarımla yürümek, hep beraber çaba göstermek Cumhuriyetin ve emeğin kalesi Çankaya’yı bir adım daha ileriye taşıyacak. Emekçilerimizin yeni Toplu İş Sözleşmesi hayırlı olsun” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE ÖRNEK BİR TİS

Türkiye’de hem belediyelere hem de diğer sendikalara örnek olacak bir toplu sözleşme sürecini başarıyla tamamladıklarını belirten Alper Taşdelen şöyle devam etti:

“Çankaya emeğin, alın terinin kalesi kendi geleneğine yakışanı yapmıştır. Biz sosyal demokratlar, solcular emeğin en yüce değer olduğunu pratikte ortaya koymuş bulunmaktayız. Bu toplu sözleşmenin örnek olmasını diliyorum. Çünkü bu ülkede emek hak ettiği değeri aldığı zaman Türkiye’de toplumsal barış inşa edilir. Emekçiler haklarına sahip çıktığı zaman demokrasi yerleşir.

Çankaya Belediye Başkanı olduktan sonra çalışan arkadaşlarımın hiçbir isteğini geri çevirmedim. Kurumun imkanları doğrultusunda en iyi şartları sağlamak için mücadele ettim. İddia ediyorum ekonomik ve sosyal haklar bakımından bu sözleşmenin Türkiye’de bir örneği daha bulunmamaktadır. Benim de çalışma arkadaşlarımdan ricam belediyeye sahip çıkmalarıdır. İşlerine, emeklerine sahip çıkmalarıdır. Hep birlikte Çankaya’da ortaya koyduğumuz bu birliktelik çok büyük başarıları hepimize kazandıracaktır.”

Çankaya Belediyesi işçileri adına 2 yıl süre ile geçerli olacak Toplu İş Sözleşmesi, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ve DİSK Genel-İş Yöneticilerinin katılacağı törenle imzalanacak.

Back To Top