skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Alper Taşdelen: “Türk sporuna adını altın harflerle yazdıran, spor hayatı boyunca birçok kupayı kazanan, ülkemize Dünya üçüncülüğü gururunu yaşatan  bu ismi Çankaya’da yaşatmak bizim için onurdur”.

Çankaya Belediyesi’nin Yaşamkent Mahallesi’nde yaptığı ve dünyaca ünlü spor insanı Şenol Güneş adını verdiği spor temalı parkın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Şenol Güneş Spor Parkı’nda sahanın ilk tozunu eski milli futbolcular attı.

Çankaya Belediyesinin Spor Toto Teşkilatı işbirliğiyle hayata geçirdiği ve Şenol Güneş adını verdiği dev spor parkı açıldı. Beşiktaşlı tribün grupları ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen açılış renkli görüntülere sahne oldu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ilk şutu çekmesinin ardından Şöhretler Karması sahaya indi.

Spor yaşamlarında Şenol hocalarıyla çalışma imkanı bulmuş Ceyhun Eriş, Kürşat Demirel, Veysel Cihan, Zafer Özgültekin, Şenol Karagöl, Adem Dursun gibi milli futbolcular ile Olimpiyat Şampiyonu Halterci Halil Mutlu’nun yer aldığı Şöhretler Karmasının yanı sıra sahanın ilk mutluluğunu Başkentin amatör spor kulüplerinden minikler de tattı. Açılışın en renkli görüntüsü ise Beşiktaş Çarşı Grubunun Başkan Taşdelen ile üçlü çekmesi oldu.

Yaşamkent Mahallesi’nde 26 bin metrekarelik alanı ve spor olanaklarıyla dikkat çeken parkın açılışında konuşan Taşdelen, bölge halkının seçimlerden önce kendisinden park ve spor kompleksi istediğini hatırlatarak, “Bugün sözümü yerine getirmekten ve böyle bir tesisin adının da Şenol Güneş olmasından onur duyuyorum” dedi.

ŞENOL GÜNEŞ OLMASI TESADÜF DEĞİL

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen orijinal stat ölçülerinde yapılan tesisin adının tesadüf olmadığının altını çizerek, “Türk sporuna adını altın harflerle yazdıran, spor hayatı boyunca birçok kupayı kazanan, ülkemize Dünya üçüncülüğü gururunu yaşatan  bu ismi Çankaya’da yaşatmak bizim için onurdur. Başarının ve centilmenliğin spordaki ismi olan Şenol  Güneş burada sonsuza kadar yaşayacak” diye konuştu.

“BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ”

Çankaya Belediyesinin bilim insanı, gazeteci, siyasetçi, akademisyen, sporcu, edebiyatçı ve sanatçılar gibi toplumsal değerleri ile şehitlerinin adlarını parklarında yaşatmaya özen gösterdiğini vurgulayan Taşdelen şöyle konuştu: “Biz elimizdeki en değerli arazilerimizi rezidans ya da AVM yapmıyoruz; park, sosyal tesis, yüzme havuzu, pazar yeri gibi halkımızın hizmetinde olacak yatırımlar yapıyoruz. Çünkü sosyal belediyecilik bunu gerektirir. Belediyecilik de bizim işimizdir. Bizim içimizde halk sevgisi ve hizmet aşkı var. Rantın değil halkın yanında olmaya devam edeceğiz.”  Taşdelen Spor Toto Teşkilatı ile ortaklaşa yapılan hizmetlerdeki destekleri dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’a da teşekkür etti.

BÜYÜKLÜĞÜ VE SPOR TEMASIYLA DİKKAT ÇEKİYOR

26 bin metrekarelik alanı ve 14 bin 500 metrekare yeşil dokusuyla bölge halkına hizmet verecek olan park, spor teması ile dikkat çekiyor. 63×95 ebatlarında 6 bin metrekare futbol sahası, 182 metrekare basketbol sahası, bin 400 metrekarelik büyük koşu yolu bulunan park, soyunma birimleri, fitness alanı ve çocuk oyun alanıyla da hizmet verecek. Spor olanakları ile dolu olan yeni park, bölge halkının yanı sıra tüm Ankaralılara kullanabileceği yeni bir spor ve yaşam alanı olarak hizmete girdi.

AÇILIŞA KATILIM YOĞUN OLDU

Ev sahibi konumundaki Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in yanı sıra CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Seyit Torun, Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Spor Toto Teşkilatı Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Başbakanlık Merkez Teşkilatı Genel Müdürü Cemal Karataş ve çok sayıda siyasetçi katıldı. Şenol Güneş’in rahatsızlığı dolayısıyla açılışa katılamadığı mesajını ileten kardeşi Bahattin Güneş, “Böyle bir tesis için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür ediyorum. Nice Şenol Güneşler yetişmesini diliyorum” dedi

YAŞAMKENT SPOR PARKI DA HİZMETTE

Şenol Güneş Spor Parkına yakın bir alanda açılan Yaşamkent Spor Parkı da 5 bin metrekare üzerinde; içerisinde voleybol, tenis, fitness alanı bulunduran yeşil bir alan olarak hizmete açıldı.

Back To Top