skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, taksi şoförlerinden sonra dolmuş şoförlerine verdiği sözü yerine getirdi.

Alper Taşdelen, Or-An Panora AVM yanında bulunan dolmuş şoförlerini ziyareti sırasında verdiği sözü yerine getirerek dolmuş durağını yeniledi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, vatandaşların ortak kullanım alanları olan okullar, ibadethaneler, karakollar, taksi durakları ve muhtarlık binalarında başlattıkları yenileme çalışmalarına dolmuş duraklarını da eklediklerini söyledi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİZİ 15 YILLIK ÇİLEDEN KURTARDI

Or-An semtinde 85 araç ve 170 şoförle vatandaşlara hizmet veren dolmuş durağının şoförlerinden 63 yaşındaki Raşit Özer, ‘Burası yabancı ülke temsilciliklerinin bulunduğu ve bürokratların ikamet ettiği bir yer olduğu için göz önünde bulunuyoruz. Ben 39 yıldır dolmuş şoförlüğü yapıyorum ve 15 senedir de burada vatandaşlara hizmet veriyoruz. Belediye Başkanımız sağ olsun bizi 15 yıllık çileden kurtardı’ diye konuştu.

“MUTLULUK HEPİMİZİN HAKKI”

Belediye hizmetlerini yerine getirirken halkın taleplerine, öncelik verdiklerini ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Biz halkımız mutluysa mutluyuz. Elimizde olan imkanlarla en iyisini yapmak, halkımızı memnun etmek için çalışıyoruz. İhtiyaçları yerine getirdikçe, eksikleri giderdikçe biz de mutlu oluyoruz. Kimin nerede neye ihtiyacı varsa biz buna yetişmeye çalışıyoruz. Atatürk’ün ilçesi Çankaya’ya yepyeni hizmet alanları kazandırıyoruz. Kültür merkezlerinden sosyal yaşam alanlarına, kreşlerden Çankaya Evlerine, spor alanlarından Baharevlerine her yaştan Çankayalıya hizmet vermek için çalışıyoruz. Halkımız mutluysa biz de mutluyuz. Mutluluk hepimizin hakkı” diye konuştu.

ESNAFIN TALEBİ KARŞILIK BULDU

Or-An semtinde yer alan Or-An Barış Parkı’nın açılışında park yanında bulunan dolmuş durağındaki şoförleri ziyaret eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, şoförlerin duraklarının yenilenmesi isteğini geri çevirmemişti. Or-An ve çevre bölgeye dolmuş hizmeti veren ve şoförlerin toplanma yeri olan durakta çalışmaları hızlandıran ekipler; içerisinde mutfak, tuvalet ve şoförlerin dinlenebileceği oturma grubunun olduğu konteyner durağı bitirmek üzere.

Back To Top