skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Her mevsim yaptığı ilaçlama çalışması ile halk sağlığını korumayı amaçlayan Çankaya Belediyesi ara tatil döneminde de okullarda ilaçlama çalışmasına devam ediyor.

Çankaya Belediyesi ara tatil döneminde okullarda ilaçlama çalışmasına başladı. Kamu kurumlarında ve okullarda talep doğrultusunda ilaçlama çalışması yapıldığını belirten yetkililer, “Okullarda haşerelere karşı çalışma yapıyoruz, talep eden her okulumuzda ilaçlamayı gerçekleştiriyoruz. Ara tatil dönemi ilaçlama çalışması için gayet uygun bir dönem” dedi.

Öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim görmelerini önemseyen Çankaya Belediyesi bu hizmetini ücretsiz gerçekleştiriyor. Kendi eğitim kurumları olan Çankaya Belediyesi kreşlerinde ilaçlama çalışmalarını rutin olarak yapan Belediye, talep eden tüm kamu kurumlarını da karşılıksız bırakmıyor. Ekipler ibadethanelerde de dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Yaz dönemi artan sivrisinek, karasinek gibi kent zararlılarına karşı aralıksız çalışan Çankaya Belediyesi İlaçlama Birimi kış döneminde de çalışmalarına devam ediyor. Havaların soğumasıyla daha sıcak dinlenme ve üreme yerleri olan kanalizasyonlara çekilen sineklere yönelik ilaçlamaya devam eden ekipler belirlediği 30’a yakın jit alanında da (sulak alan, bataklık, çöp) çalışmalarını sürdürüyor.

Back To Top