skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi Sosyal Medya Ekibi, CHP’li belediyelerin oluşturduğu “Sosyal Belediyeler Ağı” (SOBA) Çalıştayı’na katıldı. Belediyelerin karşılıklı bilgi paylaşımında bulunduğu Çalıştay’da, sosyal medya fenomenleri de deneyimlerini aktardı.

CHP’li belediyeler Balıkesir Edremit Belediyesi’nin düzenlediği Sosyal Belediyeler Ağı Çalıştayı’nda buluştu. 32 belediyenin katıldığı Çalıştay’da kurumsal sosyal medya hesaplarının yönetimi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu; her belediye çalışmaları konusunda sunum yaptı.

Sosyal medya paylaşımlarında, vatandaşlarla iletişimleri açısından beğeni toplayan Çankaya Belediyesi Sosyal Medya Ekibi de, belediyenin sosyal medya sayfalarını tanıtarak etkili kullanım deneyimlerini paylaştı. Yeni Nesil Belediyecilik anlayışıyla her alanda örnek çalışmalara imza atan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in, vatandaşlarla hızlı iletişim kurmak ve taleplere hızla karşılık vermek amacıyla sosyal medyayı aktif kullanmasından söz edilen sunum, katılımcı belediyeler tarafından beğeni aldı.

Sosyal medyayı kullanmayan CHP’li belediyeleri de dijital alanda aktif hale getirmek amacıyla ilk kez düzenlenen Çalıştay’da, sosyal medya fenomenleri ve uzman marka danışmanları da sunum yaptı. Kriz yönetimi, markalaşma, logo, sosyal medyanın kurumsal kimliği, tanıtım çalışmaları gibi konuların ele alındığı çalıştay, diğer belediyelerce de düzenlenmeye devam edecek.

Belediyeler arası koordinasyonun arttırılması, deneyimlerin paylaşılması ve dayanışmayı güçlendirmeyi amaçlayan SOBA çalıştayının ikincisi, Ocak ayında Seyhan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Back To Top