skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan taksi duraklarını yenileme çalışmalarına hız verdi.

Çankaya Belediyesi ilçe genelinde yer alan taksi duraklarının modern hale getirilmesi için yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürürken esnafın daha iyi koşullarda hizmet verebilmesi için var gücüyle çalışıyor.

Zamanla eskiyen ve yenilenmesi gereken taksi duraklarını, içerisinde şoförlerin dinlenme yeri ile mini mutfak ve tuvaletlerin yer aldığı konteynır taksi duraklarına dönüştüren Çankaya Belediyesi, yıl sonuna kadar 22 taksi durağını esnafın kullanımına hazır hale getirecek.

ARTIK ESNAF ARKADAŞLARIMIZA RİCADA BULUNMAYACAĞIZ

Yenileme çalışması yapılan 22 taksi durağından birisi de Yonca Taksi. Hanımeli Sokak’ta 10 araba ile 40 yıldan bu yana Ankaralılara hizmet veren Yonca Taksi şoförlerinden Hakan Kofalak, 15 senedir çalıştığı Yonca Taksi’nin eskisine göre çok iyi hale geldiğini söylüyor. Uzun zaman sonra yenilenmiş bir taksi durağına kavuştuklarını belirten Kofalak, ‘Eski durağımızda tuvaletimiz bile yoktu. Çevredeki esnaf arkadaşlarımızdan rica ediyorduk ama şimdi böyle bir sorunumuz kalmadı. Başta Alper Taşdelen olmak üzere bu durağın yenilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim’ diye konuştu.

Back To Top