skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Gerçekleştirdiği yatırımlarla Çankaya’ya yeni bir kimlik kazandıran Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2017 yılında açılışları yapılacak yeni projeleri denetleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Göreve geldiği günden bugüne ilçeye birçok eser kazandıran Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2017 yılında açılışları yapılacak projeleri yerinde inceledi.

Geçtiğimiz yılın son 3 ayını 26 eserin açılış ve temel atmasıyla verimli kapatan Çankaya Belediyesi, kültür merkezlerinden pazaryerlerine Çankaya Evlerinden parklara kadar birçok eserin açılışını yapacağı 2017’yi de dolu dolu geçirmek üzere gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Mart ayından Haziran ayına kadar sürecek 4 aylık süreçte 24 eserin daha açılış ve temel atmasını gerçekleştirecek Çankaya Belediyesi, önümüzdeki günlerde Çankayalılara yeni eserler kazandıracak. Açılışları yapılacak inşaatları denetleyen Taşdelen; 100. Yıl Pazaryeri ve Çankaya Evi ile Ayşe Serim Gündüz Bakımevi, Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve Şehit Polis Fethi Sekin Parkı ile Lozanpark 3. ve 4. Etap çalışmalarında son durumu inceledi.

YENİ YAŞAM ALANLARI

İlk olarak 100. Yıl sakinlerine hizmet verecek ve tamamlandığında kent meydanı kimliğine kavuşacak pazaryeri inşaatını gezen Taşdelen, vatandaşların sosyal ve kültürel alanda becerilerini geliştirebilecekleri 100. Yıl Çankaya Evi’ndeki çalışmaları da yerinde gördü.

Yerel yönetimler düzeyinde Türkiye’nin en büyük ve en kaliteli kreş hizmetini veren Çankaya Belediyesine yeni bir kreşin kapılarını açacak olan Öveçler semtine kazandırılacak Ayşe Serim Kreşi’nde hiçbir eksik kalmamasına özen gösteren Taşdelen, geleceğimizin teminatı çocukların eğitim alacağı binada titizlikle denetleme yaptı.

Yeşil alanları halkın yararına kullanan Çankaya Belediyesi, yeni park alanları oluştururken var olan parkları da genişleterek halkın nefes alabileceği yeni yerlere dönüştürmeye devam ediyor. Lozanpark 1. ve 2. Etaplardan sonra 3. ve 4. Etap çalışmalarında da sona yaklaşılıyor. Öveçler’de Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir ve Şehit Polis Fethi Sekin adına yapılan parklar ise vefanın güzel bir örneği olarak Çankaya’ya kazandırılacak.

Back To Top