skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sorunları ve talepleri konusunda karşılıklı diyalog geliştirmek için bölge bölge esnafı ziyaret ediyor. Taşdelen, bu defa Bahçelievler esnafıyla bir araya geldi.

Konur, Karanfil, Selanik, Tunus, Çayyolu, Tunalı gibi şehrin farklı noktalarında işyerlerinin yoğun olduğu bölgelerde esnafla bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen son olarak Bahçelievler esnafıyla buluştu. Esnafın sorunlarını dinlemek, karşılıklı diyalog kanallarını oluşturmak adına düzenlenen toplantıya, Bahçelievler esnafının ilgisi de yoğun oldu. Bahçelievler 7. Cadde’de Dalyy Done Kafe’de, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve Çankaya Belediyesi Meclis Üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda Taşdelen esnafa şöyle seslendi:

“Hep birlikte zor günler yaşıyoruz. Başkentimizde yaşanan patlamalar, esnafı büyük oranda etkiledi ve tedirgin etti. Biz Çankaya Belediyesi olarak ilçemizi bölge bölge geziyor ve esnafımız için neler yapabiliriz bunları konuşuyoruz. Gittiğimiz diğer noktalarda esnafımıza bir komisyon oluşturmalarını ve bu komisyonun bölge esnafının sorunlarını birebir olarak belediyede yetkili kanala aktarabileceği bir ortam yaratmayı önerdik. Esnafımızın tepkisi olumlu oldu. Aynı öneriyi Bahçelievler için de sunuyorum. 5 kişilik komisyonunuzu oluşturun. Her türlü sorun ve sıkıntıda, birlikte koordineli bir şekilde hareket edelim.”

BAHÇELİEVLER YAYA BÖLGESİ OLMALI

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Bahçeli esnafına, bölgenin araç trafiğine kapatılmasının olumlu etkileri olacağını söyledi. Dünyada yaya bölgelerinde bulunan işyerlerinin diğer bölgelere göre daha kazançlı noktalar olduğunu vurgulayan Taşdelen, “Aracıyla gelen insanın sizin kazancınıza katkısı oldukça sınırlı. Bahçelievler 7. Caddeyi araç trafiğine kapatıp, sağlam bir peyzaj çalışmasıyla hareketlendirebiliriz” dedi.

Belediyenin çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getiren bölge esnafı da, “Siz bizim yanımızda olduğunuz sürece biz her zaman sizinle birlikteyiz. Yaşadığımız terör saldırıları hepimizi çok derinden üzdü, yaraladı ve yıprattı. Biz bu durumdan sizleri sokağımızda görerek kurtulabiliriz” dedi.

BİR FİLİZ DE DALYY DONE’DAN

Toplantının ardından Taşdelen, Çankaya Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Çankaya’nın Filizleri”ne, Hacettepe Üniversitesi’nde eğitimine devam eden bir öğrenciye destek olarak katılan Dalyy Done’un sahibi Turgay Bayram ile birlikte mekan girişine plaka çaktı. Ankara’da öğrenim gören ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri ile destek olmak isteyen vatandaşları bir araya getiren Çankaya’nın Filizleri ailesine katılmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bayram, bu örnek çalışmanın duyarlı Çankayalılar ile hızla büyüyeceğine inandığını söyledi.

Back To Top