skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen Berberlere İftar Verdi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerini Vedat Dalokay Nikah Salonu’nda düzenlediği iftarda ağırladı.

Ramazan ayı nedeniyle ilçe genelinde dört mahallede iftar çadırı kurarak günde yaklaşık 4 bin 500 kişiye iftar veren Çankaya Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarını da ağırlıyor. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ankara Berberler Odası Başkanı Bayram Karakaş ile oda üyesi berberlerin katıldığı iftar davetine ev sahipliği yaptı.

Vedat Dalokay Nikah Salonu’nda düzenlenen iftarda konuklarına seslenen ve ülkenin içinden geçtiği zor zamanları atlatabilmek için birlikte çalışmak gerektiğini söyleyen Taşdelen, “Biz Çankaya Belediyesi olarak ayrım yapmaksızın tüm vatandaşlara hizmet götürüyoruz. 940 bin Çankayalının belediyesiyiz ve hiç kimseyi ötekileştirmeden çalışıyoruz” diye konuştu. Berberlik ve kuaförlüğün emek yoğun meslekler olduğunu da kaydeden Taşdelen, “Biz sizin helal para kazanmak için ne kadar çalıştığınızı biliyoruz. Bu nedenle piyasa dengesini bozacak fiyat politikalarıyla ruhsatsız çalışıp mesleğin saygınlığına gölge düşürenleri engellemeye yönelik denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

“BAŞKANIMIZ BİZİ DİNLİYOR VE BİZE CANDAN DAVRANIYOR”

Ankara Berberler Odası Başkanı Bayram Karakaş da, Çankaya Belediyesi ile verimli bir işbirliği yürüttüklerini söyleyerek “Belediyemiz ve Başkanımız bizi dinliyor, bize candan davranıyor. Özellikle ruhsatsız berberlerin tespiti ve faaliyetten men edilmesi konusunda ciddi bir çaba harcıyorlar. Kendilerine hem bu çalışmaları için hem de bizi bu akşam ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Taşdelen’in, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Ankara Berberler Odası’nı ağırladığı iftara, CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, Çankaya Belediyesi Meclis Başkan Vekili Emre Çakır ve CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Yıldırım ve Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya’nın yanı sıra Fidanlık Mahallesi Muhtarı Cevriye Kara da katıldı.

Back To Top