skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çayyolu, Ümit, Dodurga, Koru, Beytepe, Konutkent ve Yaşamkent mahallelerine yaptığı ziyarette esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bölgede sivil toplum örgütlerini de ziyaret eden Taşdelen, yeni dönem projelerinin de katılımcılık örneği ile gerçekleştirileceğini aktardı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, esnaf, vatandaş ve sivil toplum örgütleri ziyaretlerine devam ediyor. Çayyolu, Ümit, Dodurga, Koru, Beytepe, Konutkent ve Yaşamkent mahallelerine gerçekleştirdiği ziyarette esnaflarla bir araya gelen Taşdelen, yaşanan sıkıntılardan bir ders çıkarmak gerektiğine vurgu yaparak, kimsenin umudunu kaybetmemesini, sandığa yansıyacak iradenin ülke için baharı getireceğine  inandığını söyledi. Yemek molası veren üniversiteli gençlerle de sohbet eden Taşdelen, genç fikirlerin ülkenin aydınlanmasında önemli bir rolü olacağını dile getirerek, başarılar diledi.

ÇAYYOLU BÖLGESİNE YENİ ÇANKAYA EVLERİ VE BAHAR EVLERİ GELİYOR

Çayyolu, Ümit ve Türkkonut Çankaya Evlerini ziyaret eden Taşdelen, kursiyerlerle sohbet etti. Ders talebi ve kursiyer sayısının yoğun olduğu bölgede Çankaya Evlerinin sayısının yetersiz kaldığını bildiğini belirten Taşdelen, önceki dönem Yenimahalle Belediyesinden geçen bölgede belediye hizmet alanları devrinin gerçekleştirildiğini anımsatarak, “Bu dönem kendi binalarımızı inşa ederek sizlere daha geniş olanaklara sahip yapılarda hizmet etme şansımız olacak” dedi.

Çayyolu Ek Hizmet Binasında yer alan sivil toplum kuruluşları ve Şehir Lokali’ni de ziyaret eden Taşdelen, bölgede yapacakları yeni hizmet binalarıyla bahar evleri sayısının çoğaltılarak her geçen gün artan talebi karşılayacaklarını söyledi.

İlk döneminde bölgeye 4 Çankaya Evi, 1 Bahar Evi, 2 kreş, 2’si geniş olanaklara sahip spor parkı olmak üzere 22 yeni park, bir kent ve tarım hobi evi, 140 bin ton asfaltla yenilenen yollar ve kaldırımlar, yeni çöp toplama sistemine uyumlu 450 konteyner, bölgedeki 36 okulun baştan sona yenilenmesi, 3 yeni muhtarlık binası, 8 caminin tadilatını yaptıklarını hatırlatan Taşdelen, Yenimahalle Belediyesinden devredilen belediye hizmet alanlarının en doğru şekilde planlanarak vatandaşın kullanımına sunacaklarını sözlerine ekledi.

Bölgede yeni dönemde geniş olanaklara sahip yeni hizmet binaları inşa edeceklerini belirten Taşdelen, 2 yeni Çankaya Evi ve Bahar Evi, 1 yeni kreş, konser ve konferans salonu, Yaşamkent’e pazar yeri ve 14 yeni park projesini hazırladıklarını anlattı.

TÜRKKONUT SİTESİ SAKİNLERİYLE TOPLANTI

Gün boyunca Çayyolu, Yaşamkent, Ümit, Koru, Dodurga, Konutkent, Beytepe mahallelerinde esnaf ve sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, akşam saatlerinde de Türkkonut Sitesi sakinleriyle bir araya geldi.

Türkkonut Sitesi ve çevresinde yaptıkları projeleri anlatan Taşdelen, Türkkonut’un bir kooperatif projesi olduğunu hatırlatarak, bölgede belediye hizmetleri için ayrılan alan olmadığı için semt sakinlerine yeterli hizmeti taşıyamadıklarını söyledi. Kooperatif üst birliğinin genel kurul düzenlemek yoluyla bazı alanları kreş, sosyal hizmet alanı olarak belirleyip belediyenin kullanımına açması halinde Türkkonut’a da kreş, Çankaya Evi, Bahar Evi inşa edeceklerini ifade eden Taşdelen, “Bu gerçekleşmezse bina kiralama suretiyle de olsa bu hizmetleri de mahallenize taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Site sakinlerinin taleplerini ve sorunlarını da dinleyen Taşdelen, hazırladıkları projelere son şeklini vermek üzere geniş katılımlı bir toplantı düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Back To Top