skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Emek Semt Pazarında pazarcı esnafı ve bölge halkıyla bir araya geldi. Pazar yerinde incelemelerde bulunan Taşdelen, esnaf ve vatandaşların isteklerini dinledi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, esnaf ve vatandaş ziyaretlerine devam ediyor. Her fırsatta Çankaya esnafıyla bir araya gelen ve sorunlar konusunda bilgi alan Taşdelen, son olarak Emek semt pazarında esnafı ve alışveriş yapan vatandaşları ziyaret etti.

Salı günleri kurulan pazarda esnaf ile bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, esnafı tek tek dolaşarak sohbet etti. Esnafın isteklerini dinleyen Taşdelen, gerekli düzenlemeler için talimat verdi.

VATANDAŞLARDAN SICAK KARŞILAMA

Haftalık sebze meyve ihtiyaçlarını karşılamak için pazarda alışveriş yapan bölge halkı ile de sohbet eden Çankaya Belediye Başkanı’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yapılan çalışmalar hakkında memnuniyetlerini ifade eden vatandaşlar, Belediye Başkanı’nın halkın içine karışmasından ve yaptığı incelemelerden memnun olduklarını belirttiler.

Emek bölgesi için vatandaşların isteklerini değerlendiren Taşdelen, yıkılarak tamamen yenilenen Emek Çankaya Evi hakkında da vatandaşlara bilgi verdi.

YENİ PAZARYERLERİ GELİYOR

Çankayalılara daha iyi hizmet vermek için pazaryerlerini modern meydanlar haline getireceklerinin bilgisini veren Başkan Taşdelen, “Ankara’da semt meydanı olarak nitelenebilecek alanlar yok. Yeni yapacağımız pazaryerlerini vatandaşların buluşma noktası olacak şekilde düzenliyoruz. Artık semt pazarlarımız sadece bir gün gıda pazarı olarak kullanılmayacak. Düzenlemesi yapılmış, iyi ışıklandırılmış, güvenlikli, vatandaşlarımızın sosyal merkez olarak kullanacakları alanlar haline getireceğiz. Yeni nesil pazaryerlerimiz haftanın 7 günü kullanılabilecek” diye konuştu.

26 Ekim tarihinde 100. Yıl Pazaryerinin temelini atacaklarını belirten Taşdelen, Cebeci, Yenişehir, Mürsel Uluç, Huzur ve Birlik pazaryerlerinin de yeniden inşa edileceğini söyledi.

Back To Top