skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen Kırşehirlilerle İftarda Buluştu

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ramazan ayı boyunca düzenlediği iftar davetlerinde bu kez Kırşehirli vatandaşları ağırladı.

Ramazan ayında vatandaşlarla iftar davetlerinde bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bu kez Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerle buluştu. Vedat Dalokay Nikah Salonu’nda Taşdelen’in ev sahipliğinde gerçekleşen iftara, Anayasa Mahkemesi Eski Başkanı Mustafa Bumin, 22. Dönem CHP Kırşehir Milletvekili Hüseyin Bayındır, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mustafa Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

Taşdelen: “Kırşehir’in ve yetiştirdiği değerlerin Anadolu kültüründe büyük bir önemi var”

İftarın ardından yaptığı konuşmanın başında son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Taşdelen; “Ümit ediyorum ki ülkemizde terörsüz, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız günler yakında gelecektir” dedi.

Kırşehir’in ve yetiştirdiği değerlerin Anadolu kültüründe büyük önem taşıdığını belirten Taşdelen, Hacı Bektaş, Ahi Evran, Şeyh Edebali gibi Kırşehir’den yetişen büyüklerin sevgi, hoşgörü, dürüstlük, birlik ve beraberlik gibi değerleri insanlığa aşıladığını söyledi. Taşdelen, Neşet Ertaş’ın sazı ve sözüyle bu kültürün son dönemdeki önemli temsilcisi olduğunun altını çizerek, Çankaya Belediyesi’nin büyük bir Neşet Ertaş konseri düzenleyeceğini belirtti.

Kırşehir Öğrenim Gençliği Yardım Derneği, Kırşehir ve İlçeleri  Derneği, Kırşehirliler Vakfı, Kırşehirliler Federasyonu ve Kırşehirliler Derneği’nin katıldığı gece, Kırşehirlilerin Başkan Taşdelen’e teşekkür plaketi vermesiyle tamamlandı.

Back To Top