skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Güç Koleji ilkokul öğrencilerinin düzenlediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi etkinliğine katılarak, miniklerin heyecanına ortak oldu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Güç Koleji ilkokul öğrencilerinin düzenlediği 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi etkinliğine katıldı. Öğrencilerin tiyatro ve müzikal gösteriler sunup şiirler okuduğu törenin sonunda Taşdelen’e plaket sunuldu.

TAŞDELEN ÖĞRENCİLERDEN SÖZ ALDI

Güç Koleji öğrencilerinin hazırlayıp sahneye koyduğu Çanakkale Savaşında “15’lilerin” hikayesinin anlatıldığı oyunu ilgiyle izleyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, çocuklardan Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü seveceklerine dair söz aldı.

Çanakkale Zaferi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olduğunu vurgulayan Taşdelen, ‘Çanakkale bizim tarihimiz ve dünya tarihi açısından çok önemlidir. Çanakkale Zaferi Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözüdür. Çanakkale Zaferi olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti ve Kurtuluş Savaşı olmayacaktı. Sevgili çocuklar, bu ülke kolay kurulmadı, sizler yaşınız ilerledikçe bu ülkenin ne kadar zor şartlarda kurulduğunu anlayacaksınız. Şunu unutmayın her şey vatan, bayrak, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk sevgisi ile başlar. Önce bunları seveceğiz tamam mı söz mü’ diye konuşurken çocuklar hep bir ağızdan ‘söz’ diye karşılık verdiler.

Güç Koleji Müdürü Yılmaz İnan etkinliğe katılımlarından dolayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür ederken okulun Kurucu Temsilcisi Mete Özmen Taşdelen’e teşekkür plaketi takdim etti.

Back To Top