skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen, Öğrenci Yurdunda Son Hazırlıkları İnceledi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Belediye’nin Türk Eğitim Derneği (TED) Üniversitesi ile işbirliği yaptığı öğrenci yurdundaki son hazırlıkları yerinde inceledi.

Açılışı için gün sayılan ve Ekim ayı başında açılması planlanan 420 yatak kapasiteli öğrenci yurdundaki hazırlıkları TED Genel Başkanı ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile birlikte inceleyen Taşdelen, yine TED yöneticileriyle Aralık 2015’te temelini attıkları öğrenci yurdunu kısa bir süre içinde öğrencilerin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Mahallesi’nde çevrede bulunan üniversitelere yakınlığı ile de üniversite öğrencilerine kolaylık sağlayacak olan yurtta her türlü konfor öğrenciler için düşünülürken engelli öğrenciler de unutulmadı. Engelli öğrencilerin kullanımına uygun hale getirilen odalarda engelli öğrenciler kimseye muhtaç kalmadan derslerine çalışabilecek.

Son hazırlıkları yerinde inceleyen ve tüm ayrıntıları Pehlivanoğlu ile konuşan Taşdelen, kreş hizmetinden etüt merkezlerine Çankaya’nın Filizleri projesinden öğrencilere kırtasiye yardımına kadar birçok alanda eğitime katkı sunduklarını ve bu desteklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Back To Top