skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen Okul Tadilatları İçin Startı Çayyolu’ndan Verdi

2015 yaz sezonunda 70 okulda tam kapsamlı tadilat gerçekleştiren Çankaya Belediyesi, 2016 sezonunda 80 okulda yapacağı tadilatı, Alper Taşdelen’in ziyarette bulunduğu Leyla Turgut Anadolu Lisesi’nde başlattı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, çalışmaları yerinde incelemek üzere geldiği Leyla Turgut Anadolu Lisesi’nde okul tadilatları için hazırlıkları bitirdiklerini yaz tatilinde 80 okulu baştan sona yenileyeceklerini açıkladı.

Çayyolu bölgesinde yer alan Leyla Turgut Anadolu Lisesi’nde devam eden bahçe düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Taşdelen, Okul Müdürü Ali Gökbayrak ve Okul Aile Birliği yöneticisi Fatih Erman’la görüştü. Önceki yıl 70 okulda gerçekleştirilen tadilat çalışmalarından söz eden Taşdelen, bu yıl 80 okulda yapılacak yenilemeler ile Çankaya’daki okulların tamamında fiziki koşulların iyileştirilmiş olacağını aktardı.

Okulun yıllar içerisinde bakımsız kaldığından ve bu görüntüsü ile imajının sarsıldığından söz eden Okul Müdürü Ali Gökbayrak, Belediye’nin elinin değmesi ile başarılı olan okullarının yeniden eski prestijine kavuştuğunu dile getirdi.

VELİLER VE ÖĞRENCİLER ADINA TEŞEKKÜR

Çayyolu bölgesinde özel bir öneme sahip olan Leyla Turgut Anadolu Lisesi’nin son yıllarda bakımsızlığı ile dikkat çeker hale geldiğini dile getiren Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Erman, öğretmen ve öğrencilerinin başarısı ile örnek olan okullarının çevre düzenlemeleri ile de örnek hale geldiğini belirterek, “Okulumuzun makus talihini yenmemize yardımcı olduğunuz için velilerimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duydukları mutluluğu ifade eden Gökbayrak ve Erman ile okul bahçesini gezen Taşdelen, yöneticilerin taleplerini dinleyerek yeni düzenleme önerilerinde bulundu.

Back To Top