skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen Sakarya’da Sosyal Demokrat Belediyeciliği Anlattı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Sosyal Demokrat Belediyecilik” konulu panelde, Çankaya Belediyesi’nin sosyal demokrat belediyecilik yaklaşımlarını anlattı.

Taşdelen: “Sosyal demokrat belediyecilik rant değil insan merkezlidir”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Sakarya İl Başkanlığı’nın düzenlediği “Sosyal Demokrat Belediyecilik” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent’in ev sahipliğinde düzenlenen panele, CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un yanı sıra CHP Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz, CHP Sakarya örgütü yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan CHP Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz’ın ardından söz alan CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Türkiye’de sosyal demokrat belediyecilik adına güzel örnek sunan Çankaya Belediye Alper Taşdelen’i dinleyeceklerini belirterek, “Çok başarılı bir belediyecilik anlayışı yürütmektedir kendisi. Belediye başkanlıklarını tekrar nasıl elde ederiz bunların cevabını arıyoruz. Merkezinde insan ve doğa olan bir belediyecilik anlayışı ile başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

ÖZKOÇ’TAN TAŞDELEN’E ÖVGÜ

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise “Sayın Çankaya Belediye Başkanımız 980 bin nüfuslu bir ilçeyi yönetiyor. Sakarya’da il olarak 935 bin nüfusa sahibiz. Siz bir ilçeyi yönetiyorsunuz, Sakarya Büyükşehir ise bir ili yönetiyor. Hizmetleri göreceli olarak insanların görmelerini istedik. Bir belediye başkanının halka nasıl dokunduğunu, hizmeti nasıl götürdüğünü herkesin görmesini istedik” şeklinde başladığı konuşmasında “Sosyal demokrat belediyecilik ve CHP anlayışı daima insanlık onuru içinde ayakta kalacaktır ve bizler olduğumuz sürece bu ülke hiçbir zaman bölünmeyecektir” şeklinde sürdürdü.

Çankaya Belediyesi’nin çalışmalarının sunumunun yapıldığı panelde, Sakarya’da bulunmaktan mutluluk ve onur duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Alper Taşdelen, “Hepimizin gayreti Mustafa Kemal’in aydınlığını ülkemize yeniden yaşatabilmek. Sosyal demokrat belediyecilik insan merkezlidir. ” diyerek Çankaya Belediyesi’nin hayata geçen sosyal ve temel hizmetlerle ilgili projelerini anlattı.

“UÇUK PROJELERLE İŞİMİZ YOK”

Büyükşehir Belediyelerinin büyük yetkileri ve gelirleri olduğunu kaydeden Taşdelen, “Büyükşehir imkanları sosyal demokratlarda olduğunda çok farklı kentler yaratacağımıza eminim. Rant odaklı değil insan odaklı hizmet anlayışımız var. Biz halkımıza hizmet ediyoruz. Uçuk projelerle işimiz yok, gerekeni yapıyoruz. Halkımızın her zaman yanındayız. Belediye ile vatandaş arasındaki duvarları yıktık. Biz ilçe belediyesi olarak bunları yapıyoruz, Sakarya ise Büyükşehir Belediyesi; Sakarya sosyal demokrat bir belediye olsa neler olur neler” dedi.

BİZ GELİRSEK KENTİN TALİHİ DEĞİŞİR

Sosyal demokrat belediyeciliğin kentin talihini değiştireceğinin altını çizen Taşdelen, “Bunu CHP’li olmayan yerlerde halkımıza kanıtlamalıyız. Biz gelirsek o kent nasıl değişiyor anlatmamız lazım. Sakarya’da benim anlattıklarımın beş katı olması lazım. Rant için talan için belediyecilik yapılırsa kentler ilerleyemez, aynı kalır” diye konuştu.

Back To Top