skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen Şehit Ailesinin Yanında

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, darbe girişimi sonrası şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi sırasında görev yaptığı Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Dairesi’nde yaralanan ve daha sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Başkomiser Bülent Yurtseven’in ailesini yalnız bırakmadı.

Yurtseven’in Dikmen’deki evine taziye ziyaretinde bulunan Taşdelen, şehidin babası, annesi, eşi, çocukları ve destek olmak için orada bulunan yakınlarına başsağlığı diledi. CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli’nin de katıldığı taziyede, şehidin eşi, eşinin yüreğinin vatan sevgisiyle dolu olduğunu, bu ülkeyi ve bu milleti çok sevdiği için görevini yıllardır başarıyla sürdürdüğünü söyledi.

TAŞDELEN: “ŞEHİDİN ADININ CADDEYE VERİLMESİ İÇİN ÖNERGE VERECEĞİZ”

Bu ülkenin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş, askeri okullarında okumuş bazı insanların kendi halkına kurşun sıkarak en büyük vatan hainliğini yaptıklarını belirten Taşdelen, bir daha böyle acıların yaşanmamasını diledi. Vatanı, milleti için canını veren şehitlerimizin borcunun asla ödenmeyeceğini belirten Taşdelen, CHP Grubu olarak evlerinin önündeki caddenin adının Şehit Başkomiser Bülent Yurtseven olması için Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne önerge vereceklerini açıkladı.

Back To Top