skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen Yenilenen Okulları Ziyaret Ediyor

Alper Taşdelen: “Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yoldan yürürseniz asla aldanmazsınız, asla sizi kimse kandıramaz”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çankaya Belediyesi tarafından yenilenerek 2016-2017 eğitim yılına hazır hale getirilen okulları ziyaret ediyor. Öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Taşdelen çocuklara, bilim ve aklı rehber almalarını öğütledi.

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde birçok okulu ziyaret ederek öğrencilerin ve velilerin yanında olan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, okul ziyaretlerini sürdürüyor. Taşdelen, Leyla Turgut Anadolu Lisesi, Avni Akyol İlkokulu ve Kezban Mercan Anaokulu’na ziyarette bulundu.

Leyla Turgut Anadolu Lisesi’nde öğrencilere hitap eden Alper Taşdelen, önceki yıl 70, bu yaz tatili döneminde ise 88 okulun tadilatlarının yapıldığını belirtti. Boya, okul duvarı, spor alanları ve spor aletlerinin yenilenmesi gibi birçok konuda ihtiyaçların giderildiğini ifade eden Taşdelen, çalışmaların devam edeceğini ve Çankaya’da fiziki şartları kötü okul kalmayacağını söyledi.

TAŞDELEN: “HAYATTA YANILMAMAK İÇİN BİLİMİ VE AKLI REHBER ALMAK GEREK”

Konuşmasını, “Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir ilçe. Bu nedenle Çankaya’da ne varsa O’na layık olmak zorunda. Bunun başında da okullarımız geliyor” şeklinde sürdüren Taşdelen; “Bu okullarda Atatürk’ün aydınlık yolundan yürüyecek nesiller yetişmek zorunda” dedi. Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözüne vurgu yapan Başkan Taşdelen, hayatta yanılmamak ve doğru kararlar verebilmek için bilimi ve aklı rehber almak gerektiğini belirtti. Taşdelen; “Eşit yurttaşlık temelinde cumhuriyeti kurmuş olan Atatürk’ün yolundan yürürseniz asla aldanmazsınız, asla sizi kimse kandıramaz” dedi.

MİNİK ÖĞRENCİLERE “TÜKENMEZ HAYATLAR”

Daha sonra Avni Akyol İlkokulu ve Kezban Mercan Anaokulu’na ziyarette bulunan Taşdelen, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Çocukların büyük coşku ile karşıladığı Alper Taşdelen’e minik bir öğrenci teşekkür plaketi ve çiçek sundu. Taşdelen, ilkokulda girdiği sınıflarda öğrencilere, Çankaya Belediyesi’nce özel olarak hazırlanan bilim, sanat ve edebiyat alanında ölümsüzleşmiş insanların hayatlarını anlatan “Tükenmez Hayatlar” kitap serisinden armağan etti.

Kezban Mercan Anaokulu’nda okul öncesi eğitim gören miniklerin oyunlarına da katılan Taşdelen, birlikte şarkılar söylediği çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Back To Top