skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen’den Berberler Odası’na Güvence

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, esnaf toplantılarına devam ediyor. Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan ve üyelerini ağırladığı görüşmede berberlerin fiyat tarifesi ve hafta sonu tatil ruhsatlarının düzenlenmesi konularında güvence verdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, esnafla bir araya gelmeye devam ediyor. Alba Hotel’de kahvaltılı toplantıda Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan ve üyeleri ile görüşen Taşdelen, fiyat tarifesine uymayan berberler ile hafta sonu tatil ruhsatları konusunda gerekenin yapılacağı sözünü verdi.

İlçede vergi mükellefi 580 berberin temsilciliğini yapan Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bayram Karakaş, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanvekilliği döneminde Doğan Taşdelen’le çalışma imkanına sahip olduğunu hatırlattı. Yılda bir kere belirledikleri fiyat tarifesine uymayan esnafın büyük sorun olduğunu belirten Karakaş, hafta sonu tatil ruhsatlarının da düzenlenmesi konusunda Taşdelen’den yardım istedi.

Göreve başladıklarından bu yana halka hizmet etmek için katılımcı belediyecilik anlayışını hayata geçirdiklerini ifade eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bayram Karakaş’ın dile getirdiği sorunların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ve bu iki konunun bir daha Çankaya’da konuşulmayacağını söyledi.

ÇANKAYA’YI MUSTAFA KEMAL’E YAKIŞIR LAİK İLÇE YAPMAK İSTİYORUZ

Berberler ve kuaförlerin yanı sıra kahveciler ve taksicilerin toplumun nabzını tutan kurumlar olduğunu kaydeden Taşdelen, ‘Bahsettiğim esnaf gruplarının verdiği hizmetler en yüksek hizmetlerdir. Sizlerin desteği ile hayatın her alanında olmaya gayret ediyoruz. Çankaya Belediyesi olarak çok farklı ve yeni bir belediyecilik anlayışını hayata geçirdik. Amacımız Çankaya’yı, Cumhuriyet’in Çankayasını Mustafa Kemal Atatürk’e yakışır laik ilçe yapmaktır. Esnafıyla çatışan belediye değil esnafıyla el ele omuz omuza yürüyen bir Belediyeyiz’ diye konuştu.

Taşdelen ayrıca toplantıya katılan esnafa Nutuk kitabı ile Atatürk portresi armağan etti.

Back To Top