skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yenilemesi Belediye tarafından yapılan Metin Oktay Ortaokulu’nu ziyaret etti.

Yenilenen okulda Metin Oktay gibi geleceğin şampiyonlarının yetişmesini dileyen Taşdelen, öğretmen ve öğrencilerle de sohbet etti.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yenileme çalışmaları Belediye tarafından yapılan okullara ziyaretlerini sürdürüyor. Attığı gollerle adını futbol tarihine “Taçsız Kral” olarak yazdıran Metin Oktay’ın adını taşıyan ortaokulu ziyaret eden Taşdelen, çocuklar tarafından sevinçle karşılandı.

Okul girişindeki övünç köşesinde kupa ve madalyaları Başkan Taşdelen’e gösteren Okul Müdürü Osman Selçuk, çocukların spor alanlarının yenilenmesiyle dersler bitse de okulu terk etmediklerini, hafta sonları da bahçeyi kullandıklarını belirterek, okul takımlarının müsabakalardan yeni kupalar ve madalyalarla döneceğini söyledi.

“OKULUN MAKUS TALİHİNİ KIRDINIZ”

Okul hakkında Başkan Taşdelen’e bilgi veren Okul Müdürü Osman Selçuk, Mamak ve Çankaya ilçe sınırları arasında kalan okullarının bir döneme golleriyle damgasını vurmuş “Taçsız Kral” Metin Oktay’ın adını taşıdığını belirterek bakımsızlığından dolayı ilgi odağı olmaktan çıktığını söyledi. Son yıllarda öğrenci kaybeden okulun bu yaz başlayan çalışmalarla yeniden eski konumuna kavuştuğunu söyleyerek birkaç gün önce yaşadıklarını anlattı. Okulun tadilattan sonraki halini sosyal medyada paylaştıklarını belirten Selçuk, bir anda 700 beğeni geldiğini ve bazı öğretmen arkadaşlarının arayarak, “bunu nasıl başardınız, o koca okulu nasıl yenileyebildiniz” sorularıyla karşılaştıklarını aktardı.

Okullarının çok büyük olduğunu, yaz başında programa alınan yenileme işinin yetişmeyeceğinden endişe duyduğunu belirten Selçuk, belediye çalışanlarının özverisiyle okulda bahçe dahil yenilenmeyen, el değmeyen yer kalmamasının kendileri için büyük mutluluk kaynağı olduğunu söyledi. Çankaya Belediyesinin yaptığı çalışmalarla okulun makus talihini kırdığını sözlerine ekleyen Osman Selçuk, Başkan Taşdelen ve ekip arkadaşlarına teşekkür etti.

NİCE ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRMENİZİ DİLERİZ

Okulun bir spor insanının adına yaraşır hale getirilmesinin ardından yeni şampiyonlar yetiştirmesini dileyen Taşdelen, okullarda yürütülen çalışmaları önemsediğini belirterek, “Biz Çankaya Belediyesi olarak, insan olan her yerde olacağız. Önümüzdeki sene girilmedik okul bırakmayacak, sağlık ocaklarından karakollara, camilerden taksi duraklarına kamu hizmeti veren her yerde yaptığımız yenilemelerle, insanımıza layık olduğu tesisler bırakacağız” dedi.

Back To Top