skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Öncelikli yatırımlarını çocuklar için yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, 2017-2018 eğitim yılına başlayan öğrencilere hediye göndermeye devam ediyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başlayan öğrencilere hediyesini ulaştırmaya devam ediyor. Hizmetlerinde öncelikli ve ayrıcalıklı bir alan olan eğitim adına her türlü çalışmanın başında yer alan Başkan Taşdelen, eğitim öğretim yılının ilk haftasında Çankaya’daki okullara 10 bin adet kırtasiye seti gönderdi. İçerisinde Octavio Paz’ın “Hayallerine layık ol” sözüyle başladığı küçük bir mektupla da öğrencilere nasihatlerde bulunan Taşdelen duygularını, “Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışın… Alper Abin” şeklinde iletti.

40 BİN ADET KIRTASİYE SETİ

Öğrenciler için sürpriz olan hediyeler, okul yönetimlerince de memnuniyetle karşılandı. Çankaya’da bulunan hemen her okulda gerek boyama gerek tadilat işlemleri yaptıklarını dile getiren Başkan Taşdelen, eğitim döneminin başlamasıyla da öğrencilerin her zaman yanında olacaklarını belirtti. Taşdelen, eğitim yılı boyunca 40 bin adet kırtasiye setinin öğrencilere dağıtılacağı bilgisini de paylaştı.

KİTAPLAR CEZAEVİNE KADAR ULAŞTI

Çankaya Belediyesi Ankara sınırlarında dağıttığı kırtasiye desteğinin yanı sıra Sinop, Tunceli, Tokat, Kars, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa gibi illerin köylerine de okuma-yazma kitapları, roman ve hikayelerin bulunduğu koliler gönderdi. Eğitim kurumlarının dışında cezaevlerinden gelen kitap taleplerini de karşılıksız bırakmayan Çankaya Belediyesi Karabük ve Afyon Dinar’da bulunan cezaevlerine de kitap gönderdi.

Back To Top