skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tadilatı gerçekleştirilen okulları ziyaret ediyor.

Taşdelen; “İki yılda Çankaya’da bulunan 216 okulun büyük bölümünün yenilemesini gerçekleştirdik. Geriye kalan 36 okulu yeniledikten sonra da okullara desteğimizi her alanda sürdüreceğiz.”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaz boyunca tadilat çalışmaları gerçekleştirilen okulları ziyaret etmeye devam ediyor. Birlik Mahallesi’nde bulunan Ahmet Andiçen İlkokulu, Ziraat Mühendisleri ve Eşref Bitlis ortaokullarını ziyaret eden Taşdelen, öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir eğitim yılı diledi.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şerafettin Delialioğlu’nun da katıldığı ziyaretlerde öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Taşdelen, kısa sürede Çankaya’da yer alan okulların büyük bölümünde fiziki koşulların iyileştirilmesi için tadilat uyguladıklarını ve 216 okuldan geriye sadece 36 okulun kaldığını belirtti.

“Bir öğretmen çocuğu olarak eğitim alanındaki sorunlara daha farklı bakıyorum. Bu tadilatlar okullarımızın fiziki koşullarını düzeltirken mutlu öğretmenler ve öğrencilerle başarının da artacağına inanıyorum” diye konuşan Taşdelen, belediyecilik anlayışının insan odaklı olduğunun altını çizdi. Taşdelen, “Hayat neredeyse orada olacağız, okullarda olduğu gibi, taksi duraklarında, ibadethanelerde, karakollarda, sağlık ocaklarında yaptığımız yenileme çalışmaları bunun örneğidir” dedi.

Birlik Mahallesi’nde yer alan okulların genel sorunlarından haberdar olduklarından söz eden Taşdelen, önümüzdeki süreçte Lozanpark içerisinde yapılacak yüzme havuzu ve spor alanlarından okul öğrencilerinin de yararlanacağını, Spor Toto ile semtlere yapacakları tesislerin de okul etkinliklerine açılabileceğini ifade etti.

Ziyaret ettiği okullarda sınıfları da gezen Taşdelen, TEOG sınavlarına hazırlanan 8. sınıfları da gezerek başarılar diledi.

Back To Top