skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yenileme çalışması yapılan Sakarya Camii’ni ziyaret ederek cami imamından bilgi aldı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, belediye hizmet binası içerisinde yer alan ve yenileme çalışması yapılarak Kızılay esnafının ibadetini yapmasına uygun hale getirilen Sakarya Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği yöneticilerini ziyaret etti.

Kızılay ve çevresinde yer üstünde bulunan tek cami olma özelliğine sahip Sakarya Camii’nde yenileme çalışmalarını dernek başkanı Hasan Kurt ve cami imamı Abdullah Tutar ile birlikte inceleyen Taşdelen, üzerinde İhlas suresi yazılı kabartma tabloyu camiye hediye etti.

Sakarya Camii’nde bir dizi yenileme çalışması gerçekleştiren Çankaya Belediyesi, vatandaşların kent merkezindeki ibadethane ihtiyacını karşıladı. Erkek ve kadın abdesthanesi ile halıları yenilenen ayakkabı bölmesi kurulan ışıklandırma ve ısı yalıtımı baştan aşağı değişen Sakarya Camii yenilenmiş haliyle 500 kişinin ibadetini yapmasına uygun hale getirildi.

CAMİYE SICAK SU

Cami cemaati büyük bir dertten kurtardığı için Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e minnettar olduklarını belirten Sakarya Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Kurt, ‘Çeşmelerimizden sıcak su akıyor, bu bizim için bir lüks. İbadetini yapmaya gelen cemaat her seferinde bize teşekkür ediyor biz de Çankaya Belediye Başkanımızın bu imkanları sunduğunu söylüyoruz. Bizi cemaatimize karşı mahcup etmediği için Allah ondan razı olsun’ diye konuştu.

Back To Top