skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Taşdelen’den Yeni Yıl Mesajı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, vatandaşların yeni yılını kutladı. Alper Taşdelen mesajında şunları söyledi:

“Ülkemin bütün güzel insanlarının yeni yılını kutluyorum. Bir temenni ve iyi dilek olarak son yıllarda yaşadıklarımızın yaşanmamasını diliyorum.

Zor ve karanlık zamanlardan geçiyoruz. Ağır bedeller ödüyoruz. Sadece yaşadığımız ülkede değil, bütün dünyada terörün, kaosun, şiddetin, ayrımcılığın yarattığı ağır tablolara hep birlikte tanıklık ediyoruz. İşte böylesi bir dünyada; yaşamın, umudun, güzelliğin var olduğunu göstermek için daha fazla çalışıyoruz. Şair Edip Cansever diyor ki;

Gülmek,
Bir halk gülüyorsa gülmektir.

Bizim bütün çabamız, bütün gayemiz halkımızın yüzünü güldürmek, onu mutlu etmek içindir. Bu yüzden akılla, tutkuyla ve aşkla çalışıyoruz. Çankaya’da ayrımsız herkese eşit hizmet sunuyoruz. Bütün Çankaya’yı yeniliyoruz. Çankaya‘da en büyük yatırım programını yaşama geçirdik; tarihinin en büyük eserlerini kazandırıyoruz. Bir ilçe belediyesinin bugüne kadar yapmadığı kadar kapsamlı projeleri bir bir açıyor, temelini atıyoruz.

Biz yaşanabilir bir dünyanın emekle, çalışmakla, azim ve kararlılıkla mümkün olduğuna inanıyoruz. Bizim esin kaynağımız ve yol göstericimiz olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesinde ona yaraşır bir belediyecilik sözü vermiştik. Her gün bu sözümüzün gereğini yerine getiriyoruz.

Yaptığımız işi biliyoruz, kendimize güveniyoruz, halkımızı seviyoruz ve bu ülkenin geleceğinin parlak olduğundan, Cumhuriyetimizin bütün değerleriyle insanımıza ve insanlığa yol göstermeye devam edeceğinden en ufak bir kuşku duymuyoruz.

Gelecek güzel günlerin yakın olduğu inancıyla herkesin yeni yılını kutluyor; sonsuz başarı, sevgi, saygı, sağlık ve mutluluk diliyorum…”

Back To Top