skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin çevre bilincini artırmaya yönelik çalışmaları kapsamında çocuklar için sergilenen “Çevremiz Tehlikede” adlı tiyatro oyunu ilk etapta 600 çocuğa ulaştı.

Çankaya Belediyesinin çocuklara yönelik çevre eğitimleri devam ediyor. “Ağaç yaşken eğilir” anlayışıyla erken yaştaki çocuklara çevre bilinci aşılayan ve atıklar hakkında bilgilendiren Çankaya Belediyesi, çalışmalarını tiyatro oyunuyla destekliyor.

ÇOCUKLARA HEM KEYİF HEM EĞİTİM

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) ile işbirliği içinde gerçekleştirilen tiyatro etkinliği Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde düzenlendi. İlçe sınırlarındaki ilkokullara yönelik hazırlanan sosyal proje çerçevesinde Aydede Tiyatrosu oyuncuları, “Çevremiz Tehlikede” isimli oyunu sahneledi. Birçoğu belki de ilk kez tiyatroyla buluşan ilkokul öğrencileri oyunu büyük bir keyifle izledi.

ÇEVRE KİTAPLARI ÇANKAYA’DAN

Etkinlikle, erken yaşta çevre bilincini geliştirerek geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan Belediye, ilk etapta 600 çocuğu tiyatroyla buluşturdu. Etkinliğe katılan çocuklara TÜKÇEV meyve suyu ve kek ikram ederken Çankaya Belediyesi de oyunun ardından  “Çanki ile Geri Dönüşüm”, “Çanki ile İklim Değişikliği” ve “Çanki ile Çevre” adlı kitaplarını armağan etti.

Back To Top