skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Türkiye ile Güney Kore’nin diplomatik ilişkilerinin 60. Yılında, Çankaya Belediyesinin destek verdiği ‘Barış için Sanat’ sergisi Galeri Çankaya’da açıldı.

Türkiye ile Güney Kore’nin diplomatik ilişkilerinin 60. Yılında “Barış için Sanat” sergisi Galeri Çankaya’da açıldı. Türk ve Güney Koreli sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi günümüz kaos ortamında barışa duyarlılığın göstergesi olması bakımından büyük önem taşıyor.

İki ülke arasındaki dostluğun kültürel anlamda da hayata geçtiği sergiye, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner, Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, ünlü ressam Bedri Baykam, Güney Kore Sanat ve Kültür Federasyonu Başkanı Ho Chul Kyung ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Güney Kore Ankara Büyükelçisi Yunsoo Cho, Türkiye ile Güney Kore ilişkilerinin 60. yılını kutladığımız bir dönemde bu serginin yapılmasına katkı sunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti. Türkiye’de bulunduğu için Türk sanat eserlerine bağlılık hissettiğini belirten Cho,”İkili ilişkilerin 60. yılı olmasının yanı sıra Ankara’nın bir kültür şehri olması bakımından da bu sergi çok anlamlıdır” diye konuştu.

Türkiye ile Güney Kore ilişkilerine kültürel anlamda da katkı sağlayan etkinliklerden birisi olan sergi Galeri Çankaya’da 31 Ekim’e kadar görülebilecek.

Back To Top