skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Çankaya Belediyesi’nden 5 Yeni Kreş

Hizmete açtığı 11 kreş ve 3 etüt merkeziyle okulöncesi eğitimde Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, yeni hizmet döneminde 5 kreşin daha hizmete açıyor.

Okulöncesi eğitimde Türkiye’nin en büyük yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, yeni dönemde bir yeni kreşi hizmete açarken, dört kreşin daha temelini atıyor. Geçtiğimiz ay hizmete açtığı Bulut Gündüz Bakımevi’nin yanı sıra, yapımı süren Zafertepe, Ata, Yıldızevler(Doğa) ve Çamlıtepe Mahallelerinde dört yeni kreş için çalışmalara başladı. Çankaya Belediyesi yeni kuracağı kreşlerle birlikte toplam 2 bin minik öğrenciye yuva olacak.

ÇAĞDAŞ VE MODERN EĞİTİM

Belediye olarak kadınların sosyal ve çalışma hayatına katılabilmesini, çocukların çağdaş ve modern bir eğitim alabilmesini çok önemsediklerini ifade eden Taşdelen, “Kadınlar hem sosyal hem de ekonomik hayata katılabilmek için en çok da çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir çatı ararlar. Biz, belediyemizin sosyal hizmetlerini planlarken toplumsal cinsiyet eşitliği ilkelerini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Kreşlerimizin varlığı ve çoğaltma amacı da bu çalışmalarımızın bir parçası. O nedenle bu dönem boyunca kapasitemizi 2 bin çocuğa hizmet verebilecek şekilde artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Taşdelen kapasite arttıkça daha çok kadının çalışma yaşamına katılabileceğini ve böylece hem kendi geleceğine hem de ev ekonomisine katkıda bulunabileceğini de sözlerine ekledi.

Back To Top