skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesinin sevenleriyle buluşturduğu Minor Empire verdiği muhteşem konserle Ankaralılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Çankaya Belediyesi, dünyaca ünlü Minor Empire grubunu Başkentli sanatseverlerle buluşturdu. Yıllardır yaşadıkları Kanada’da memlekete olan hasretle türküleri caz formatında yeniden yorumlayarak dünya müziğinde adını duyuran Minor Empire, Ankaralılara unutulmaz bir gece yaşattı. Çankaya Belediyesinin ev sahipliğinde MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen konserde seslendirdikleri eserlerle dinleyenleri büyüleyen grup üyeleri, konser sonrası da hayranlarıyla sohbet etti.

“YURDUMUZU KALBİMİZDE OLDUĞUMUZ YERE GÖTÜRÜYORUZ”

İlk albümleri ‘Second Nature’ ile Kanada Folk Müzik Ödülleri ve Kanada Bağımsız Müzik Ödülleri’nde “En İyi Dünya Grubu” ödüllerini alan grubun vokalisti Özgü Özman, kendilerini dinlemeye gelenlere teşekkür ederek, “Ankara’nın bu yağmurlu ve soğuk havasında bizleri dinlemek için geldiniz, biz de en güzel eserlerimizi sizler için söyleyeceğiz” dedi. Gurbette olmanın farklı bir duygu olduğunu dile getiren Özman, “Yaşadığınız yer yurdunuz değil, yurdunuz ise çok uzaklarda. Ama biz yurdumuzu kalbimizde olduğumuz yere götürüyoruz” sözleriyle izleyicileri de duygulandırdı. Özman gecede, Zülüf Dökülmüş Yüze, Sen Bu Yaylaları Yaylayamazsın, Fırat Türküsü, Haydar Haydar, Bülbülüm Altın Kafeste gibi unutulmaz türküleri seslendirdi.

2010 yılında gitarist ve prodüktör Ozan Boz ve vokalist Özgü Özman öncülüğünde Toronto’da kurulan grupta yabancı sanatçılar da yer alıyor.

Back To Top