skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi evinin çatısı yanan vatandaşa destek oldu. Yanan çatıyı sil baştan yenileyen Belediye, Ulutaş ailesinin yüzünü güldürdü.

Yangından, selden ve doğal afetlerden zarar gören her vatandaşın yanında olmaya özen gösteren Çankaya Belediyesi, yardım elini bu kez evinin çatısı yanan vatandaşa uzattı. Zafertepe bölgesinde boş evin elektrik aksamından çıkan yangın 4 evin hasar görmesine neden oldu. Can kaybının olmadığı yangında halen Mustafa Ulutaş ve eşi tarafından kullanılan evin çatısı yandı. Kullanılamaz hale gelen çatının onarımı için Çankaya Belediyesinden destek isteyen Mustafa Ulutaş’ın talebi geri çevrilmedi. Çankaya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları 10 kişilik bir ekiple Mustafa ve Yurdagül Ulutaş ailesinin çatısını yarım günde yeniden yaptı.

Yalıtımlı malzemeler kullanılarak yapılan çatı, Ulutaş ailesini mutlu etti. Mustafa Ulutaş, “Yanan çatımızı Çankaya Belediyesi işçileri yarım günde yeniledi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yangının bize verdiği maddi zararı Çankaya Belediyesi en güzel şekilde giderdi” dedi.

Back To Top