skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Yatırımcının Tercihi Çankaya

İşyeri açmak isteyen yatırımcılar için cazibe merkezi olan Çankaya, 2016 yılının ilk yarısında 3 bin 367 yeni işletmenin daha tercihi oldu.

Çankaya Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün yayınladığı rapora göre, yılın ilk yarısında ilçede 3 bin 367 yeni işyeri açıldı. Çankaya’da yeni açılan işletmelerin 2 bin 976’sı market, büro, kuaför, pastane, lokanta, konfeksiyon gibi sıhhi işyeri, 274’ü depo, ilaçlama, imalathane gibi gayri sıhhi işyeri, 117’si ise eğlence ruhsatı için belediyeye başvurdu.

617 İŞLETME DENETLENDİ

Bir işletmenin uyması gereken her koşulun incelenerek verildiği ruhsatlar, daha sonra da işletmenin uygunluğu açısından ruhsat denetim ekipleri ve zabıta tarafından da kontrol edildi. Çankaya Belediyesi denetim ekipleri, sadece Haziran ayında 617 işyerinin ruhsat kontrolünü de gerçekleştirdi.

ESNAFA HEDİYE

Çankaya Belediyesi yeni dönemde işyerlerinin kapısını yeni açan esnafa ayrıca özel yapım nazar boncuklu hayırlı olsun çerçevesi hediye etmeye devam ediyor. Çankaya Belediyesi’nin Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi’nde engelliler tarafından yapılan çerçeve içinde takdim edilen hediyeyi memnuniyetle kabul eden esnaf da nazar boncuğunu işyerlerinin başköşelerine asıyor.

Back To Top