skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Çankaya Belediyesi, gençlerin ve çocukların sporla yetişen, spor ahlakı ve disiplinine sahip bireyler olarak yetişmesi için her yıl düzenlediği Yaz Spor Okulu’nun 2017 yılı kapanışını şenlikle gerçekleştirdi. 7-14 yaş arası çocukların katıldığı Yaz Spor Okulu’nda, bu yıl bin 200 çocuk futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, aikido ve satranç branşlarında eğitim gördü.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda düzenlenen kapanış etkinliğinde, Yaz Spor Okullarını başarıyla tamamlayan çocukların sertifika mutluluğuna Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de ortak oldu.

Alper Taşdelen, “Biz en çok çocukların belediyesiyiz, 7’sinden 70’ine Çankayalı neredeyse biz de onun yanındayız. Çünkü biz halkın belediyesiyiz”

Çankaya Belediyesinin, gençlerin ve çocukların sporla yetişen, spor ahlakı ve disiplinine sahip bireyler olması için her yıl düzenlediği Yaz Spor Okulları, bu yıl da bin 200 çocuğa çeşitli branşlarda eğitim verdi. 6 hafta süren eğitimlerini tamamlayan çocukların sertifika mutluluğuna Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de ortak oldu. “Biz en çok çocukların belediyesiyiz” diyerek sözlerine başlayan Taşdelen, “7’sinden 70’ine Çankayalı neredeyse biz de oradayız. Çünkü biz halkın belediyesiyiz” dedi. Taşdelen minik sporcularla seneye de Yaz Spor Okulu’nda buluşmak üzere sözleşti.

Çocukların ve ailelerinin yoğun ilgisini karşılıksız bırakmayan Taşdelen sohbet ederek, bol bol fotoğraf çektirdi. Sertifika töreninde kısa bir konuşma yapan Taşdelen şunları söyledi: “Çankaya Belediyesi tarihinin en büyük yatırım programını hayata geçirdik. Ekim ayının sonuna kadar 23 yeni yapımızın açılışını yapacağız. Biz en değerli arsalarımızı halkımızın hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu yaptıklarımızla en iyi ilçe olmayı da hak ediyoruz.”

6 hafta boyunca profesyonel eğitmenlerden futbol, basketbol, voleybol, yüzme, tenis, aikido ve satranç eğitimi alan çocukların aileleri de, çocuklarını güven için de Yaz Spor Okuluna gönderdiklerini vurgulayarak, “6 hafta boyunca gözümüz arkada kalmadan çocuklarımızı emanet ettik. Keyifli ve kaliteli vakit geçirdiler. Çankaya Belediyesine her şey için teşekkür ediyoruz” dedi.

Back To Top