skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara
Yeni Çöp Sistemi Devrede

Avrupa kentlerinde uygulanan çöp konteyneri sistemini Çankaya‘ya taşıdık. “Yeni Sistem Çöp Konteyneri” uygulaması ile daha temiz ve yaşanılabilir bir Çankaya hedefliyoruz.

Pilot bölge olarak belirlediğimiz Oran Bölgesi’nden başlayarak Atatürk Sitesi, İlkbahar, Aşağı Dikmen, Yukarı Dikmen, Sancak ve Hilal Mahallerini yeni sistem çöp konteynerleriyle donatmaya başladık. Oran Mahallesi’ne koyduğumuz 50 adet çöp konteynerini Atatürk Sitesi’nde 25, İlkbahar Mahallesi’nde 31, Aşağı Dikmen Mahallesi’nde 27, Yukarı Dikmen Mahallesi’nde 67, Yıldızevler Mahallesi’nde 92, Sancak Mahallesi’nde 82 ve Hilal Mahallesi’nde 76, Kızılırmak Mahallesi’nde 80 olmak üzere bazı cadde ve sokaklarda dahil toplamda 540’a çıkardık. 2015 yılı itibariyle Çiğdem, Çukurambar, Yüzüncüyıl Mahalle’lerine yaygınlaştırırarak konteyner sayısını toplamda 684’e ulaştırdık.

Galvanizli çelik sacdan yapılmış olan yer üstü konteynerler, soğuğa ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olmasının yanı sıra alt kısmında atık çöp sularının dışarı sızmasını önlemek için tasarlanmış 250 litrelik depoya da sahip.

Üç metreküp kapasiteli konteyner, kullanım kolaylığı ve boşaltma esnasındaki sessizliği ile görüntü ve gürültü kirliliğini de önlüyor.

Uzaktan kumandalı tam elektronik sistemli vinç tarafından boşaltılma ve yıkanarak temizlenme özelliği bulunuyor. Konteyner, hem elle açılabilme hem de ayakla basılıp açılabilme özelliğine sahip.

Back To Top