skip to Main Content
(312) 458 89 00 alpertasdelen@cankaya.bel.tr Ziya Gökalp Cad. No: 11 Kızılay/Ankara

Toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, kadınların istihdama eşit katılımını sağlama çalışmalarına yeni yıl öncesinde de devam ediyor.

Yeni yıl hediyesi olarak, Çankayalı kadınların yaptığı el emeği ürünlerden almak isteyenlerin, 25-30 Aralık tarihleri arasında Kuğulu ve Ata Park’a uğraması yeterli olacak. 160 kadının stant açacağı etkinlikler kapsamında, pek çok sevilen isim de konser verecek.

Kadınların sosyal hayata ve istihdama eşit katılımını sağlayıcı hizmetleri dolayısıyla “Mor Bayrak” sahibi olan Çankaya Belediyesi, el emeği ürünlerine pazar oluşturmaya devam ediyor. İlk olarak alışveriş merkezlerinde kurulan stantlarla kadınların üretimlerini alıcısıyla buluşturan, ardından pazar yerlerinde “ev” emeği göz nuru stantlar açan Çankaya Belediyesi, yeni yıl öncesinde de kadınlara stant sağlıyor.

25-30 Aralık tarihleri arasında, Çankayalı kadınların ürettiği ahşap eşyalardan, çantaya; keçe işlerinden kaktüse kadar pek çok ürün 12.00-20.00 saatleri arasında Kuğulu Park’ta, 14.00-20.00 saatleri arasında ise Ata Park’ta (Çayyolu) alıcısıyla buluşacak. 160 kadının yer alacağı stantlarda, takı, bere, defter, şişe boyama, deri ürünler, anahtarlık ve örgü bebekler de satışa sunulacak.

“EMEĞİN KARŞILIĞINI BULMASI ÖNEMLİ”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, kadınların üretimde bulunması kadar ürünlerin alıcısına ulaşmasının da önemli olduğunu vurgulayarak, “Çankaya emekçi kadınların kalesi olmaya devam edecek. Kadınların emeğinin görünür kılınması ve maddi karşılığını bulması bizim için büyük mutluluk” dedi. Başkan Taşdelen, kadınların sosyal yaşama ve istihdama eşit katılımı için aralıksız çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

KONSER PROGRAMI

Stant açılan parklarda aynı zamanda sevilen sanatçıların yer aldığı konserler de düzenlenecek. Tamamı 18.30’da başlayacak konserlerin programı ise şöyle:

25 Aralık Çarşamba

Kuğulu Park: Vedat Sakman, Ata Park: Uninvited Jazz Band

26 Aralık Perşembe

Kuğulu Park: Pırılay Pekpak, Ata Park: Gülce Altunel Quartet

27 Aralık Cuma

Kuğulu Park: DörtxDört, Ata Park: Yol Arkadaşları

28 Aralık Cumartesi

Kuğulu Park: Destan, Ata Park: Hatay Nazım Hikmet Koro

29 Aralık Pazar

Kuğulu Park: Manuş-u Ala, Ata Park: Luxus

30 Aralık Pazartesi

Kuğulu Park: Jazz Matiz, Ata Park: Piiz.

Back To Top